Dzieci zrzuciły psa z 2. piętra prosto na beton. Wstrząsające zdjęcia, ostatnie tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Dzieci zrzuciły psa z 2. piętra prosto na beton. Wstrząsające zdjęcia, ostatnie tylko dla ludzi o mocnych nerwach
YouTube/PETA @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Psy czasem bardzo cierpią

Psy nieraz znoszą z ludzkich rąk wiele cierpienia. Nie potrafią powiedzieć "nie" i do tego są śmiertelnie lojalne, wobec czego nie bronią się przed ludźmi, którzy są ich najbliższymi przyjaciółmi - a przynajmniej powinni nimi być. Doskonałym przykładem tego fenomenu jest suczka Celia, która przeżyła koszmar z rąk dzieci swoich właścicieli.

Psy to najlepsi przyjaciele ludzi, jednak nie zawsze człowiek potrafi je uszanować. To, co przydarzyło się temu zwierzakowi, przekracza ludzkie pojęcie. Dzieci właścicieli suczki bawiły się z nią na balkonie. W pewnym momencie miały głupi, okrutny pomysł, który postanowiły natychmiast zrealizować. Chciały podać psa sąsiadom z dolnego balkonu, zrzucając go na dół. Plan się nie powiódł. Pies spadł z drugiego piętra na chodnik i został strasznie połamany.

Po tym wydarzeniu funkcjonariusze PETA odebrali telefon od opiekunów Celii, w którym prosili ich o pomoc. Zgodnie z tym, co wolontariusze usłyszeli od właścicieli suczki, nie mieli pieniędzy na wizytę weterynaryjną oraz "i tak nie chcieli już się nią zajmować", gdyż uważali, że pies jest brzydki.

Mówi to bardzo wiele o wartościach, jakie rodzice wpajali swoim dzieciom. Brak poszanowania dla zwierzęcego życia często bywa pierwszym symptomem tego, że w przyszłości dzieci będą miały problem również z poszanowaniem innych ludzi.

Wolontariusze PETA prędko przyjechali po zaniedbaną suczkę i zaopiekowali się nią najlepiej, jak potrafili. Pies trafił od razu do weterynarza, który był zmuszony podjąć bardzo trudną decyzję o amputacji nogi zwierzaka. Nie było już jak jej uratować.

Mimo tego, że Celia ma teraz tylko trzy nogi, zrobiła prawdziwą furorę w siedzibie PETA i podbiła serca wszystkich pracowników. Dzięki swojej popularności prędko znalazła też nowy dom, w którym otrzymuje całą miłość i uwagę, na jaką zasługuje. Teraz już nigdy nie usłyszy od swoich opiekunów, że jest "za brzydka", żeby się o nią troszczyć. 

Psy często znoszą ze strony własnych właścicieli dużo więcej, niż powinny - warto o tym pamiętać i informować odpowiednie służby, jeżeli istnieje podejrzenie, że sąsiad lub znajomy podle traktuje swojego czworonożnego podopiecznego.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć Celię pod opieką wolontariuszki PETA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Goście przecierali oczy. Dziewczynka podeszła pod ołtarz i wywróciła ślub do góry nogami
  2. Jakie imię najlepiej pasuje do dziecka? Wszystko zależy od jego znaku zodiaku
  3. Tak wyglądają córki Katarzyny Figury. Wyrastają na niewyobrażalne piękności, oszałamiające zdjęcia
  4. Malutki chihuahua w ostatniej chwili uratował mu życie. Od tamtej pory jego świat przewrócił się do góry nogami

źródło: kochamy zwierzaki

Następna strona