Pies dostaje szału na Twój widok? Trenerzy używają 7 sztuczek na uspokojenie zwierzaka, zawsze działają

Psy
Pixabay
Wstecz

1 z 9

Dalej

Psy mają swoje zachowania, które ich właścicielom nie zawsze odpowiadają. Jednym z nich jest skakanie na człowieka podczas powitania. Niektórym to nie odpowiada, inni z kolei nie widzą w tym żadnego problemu, nie mniej jednak przygotowaliśmy 7 porad dla tych, którzy chcą oduczyć swojego pupila tego nawyku.

Psy potrafią się naprawdę wiele nauczyć, wystarczy tylko okazać im odrobinę cierpliwości. Absolutną nieprawdą jest, że dorosły pies nie nauczy się już niczego. Czworonóg przyswaja wiedzę, będąc w każdym wieku, jest mu ona nawet potrzebna, by zachować odpowiednie właściwości mózgu. Bez względu na wiek te pupile są bardzo pojętne i wiele da się im wytłumaczyć. Liczą się tylko chęci właściciela.

Wracasz do domu po pracy czy szkole i już od progu wita cię wesoły pies. Wszystko fajnie, gdy tylko powitanie jest radosne i miłe dla obu stron. Problem jednak pojawia się, gdy czworonóg zaczyna na ciebie skakać bez opamiętania, przy czym brudzi i niszczy wyjściowe ubranie oraz często boleśnie drapie pazurami ciało, a do tego wszystkiego jeszcze szczeka jak opętany. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 7 skutecznych technik pracy z psem, by oduczyć go skakania podczas powitań. Jeśli zastosujesz się do tych rad, zdziwisz się, jak wiele są w stanie zdziałać.

Kliknij Następna Strona, żeby je poznać.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Tak wygląda największy pies świata. Każdego roku zjada ponad pół tony mięsa, jego utrzymanie kosztuje majątek
2. Niszczą nerki i mogą powodować kamicę. Produkty, których lepiej nie jeść
3. Nigdy nie zgadniecie, jaki zwierzak jest na zdjęciu. W ogóle nie przypomina innych ze swojego gatunku, jest absolutnie wyjątkowy
4. 5 rzeczy, które zawsze trzeba robić po stosunku płciowym. Na pewno nie miałeś o nich pojęcia
 

Następna strona