Część ciała, na której wyskakują ci pryszcze ma konkretny powód. Lepiej, żeby to nie były pośladki, o fuj!

Pryszcze
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Pryszcze są koszmarem nastoletniej młodzieży, ale nie tylko. Wiele osób cierpi na pojawiające się na całym ciele wypryski, nie zawsze zdając sobie sprawę z tego co powoduje te zmiany na skórze. Okazuje się, że miejsce występowania pryszczy zależy od powodujących go czynników, które same mogą się diametralnie różnić. Prezentujemy spis przyczyn występowania wyprysków.

Każdy je zna, pryszcze potrafią pojawić się znikąd i obsiać całe ciało. W takiej sytuacji opanowanie tej plagi może okazać się zbyt trudne, a jak mówi stare porzekadło: lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak więc ustrzec się przed powracającymi pryszczami? Co powoduje ich ciągłe nawracanie i czemu za każdym razem pojawiają się w tych samych miejscach?

Jest wiele czynników wpływających na tworzenie się wyprysków, niektóre są oczywiste, ale inne nie są tak dobrze znane. Głównym powodem jest dieta, to ona gra tutaj pierwsze skrzypce. Źle zbilansowana, pełna tak zwanego "śmieciowego jedzenia" i słodyczy może przysporzyć nam wielu problemów i to nie tylko związanych ze zmianami skórnymi takimi jak wypryski. Innym niemniej istotnym czynnikiem jest stres. Może on, tak jak w przypadku różnych chorób przyspieszyć nawracanie pryszczy w rozmaitych miejscach na całym ciele, a nawet powodować nasilenie ich występowania. Trzecim niezwykle istotnym czynnikiem jest oczywiście higiena. Nie trzymanie się jej zasad może skutkować wieloma różnymi czasem bardzo poważnymi dolegliwościami. Nie bez powodu cierpiącym na wyskakujące pryszcze zaleca się korzystanie ze specjalnego mydła siarkowego. To te trzy czynniki głównie odpowiadają na pojawianie się wyprysków na całym naszym ciele, jednak samo miejsce ich występowania może nam już bardzo dużo powiedzieć o dodatkowych bolączkach naszego organizmu. Przykładem są pojawiające się pryszcze na skroni, które mogą sugerować zatykające się pory na skórze twarzy. Powoduje to wiele czynników, ale między innymi jest to łój skórny, wytwarzający się w różnej ilości, zależnie od naszej gospodarki hormonalnej lub martwy naskórek, którego naprawdę ogromne ilości zrzucamy z siebie każdego dnia. Oczywiście możemy się przed tym ustrzec, między innymi stosując odpowiednie toniki kosmetyczne i żele oczyszczające. Wielu lekarzy poleca również popularne peelingi, które pozwalają naszej skórze twarzy odzyskać jej naturalne pH. W tym przypadku zaleca się również rezygnację ze słodkich napojów, mocnej herbaty i kawy.

Kliknij "Następna strona", by dowiedzieć się co powoduje pryszcze na szyi.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
2. Nowotwór wręcz uwielbia pewne produkty. Przestrzegamy przed rakotwórczą żywnością, którą spożywamy codziennie
3. Syn Beaty Szydło wziął ślub. Jego wybranka to kopia jego mamy, na weselu śmiali się do rozpuku

Następna strona