Jak złożyć protest wyborczy? Kilka prostych kroków na zgłoszenie podejrzanych działań przy wyborach

Protest wyborczy
Jakub Kaminski East News
Wstecz

1 z 6

Dalej

Jak złożyć protest wyborczy? Kilka prostych kroków na zgłoszenie podejrzanych działań przy wyborach

Protest wyborczy może złożyć każdy wyborca, który zaobserwował nieprawidłowości związane z głosowaniem. W tym roku w związku z niezwykłym trybem przeprowadzania wyborów, wiele osób miało trudności z oddaniem głosu. Wszyscy mogą wnieść protest do Sądu Najwyższego.

Tegoroczne wybory prezydenckie zostały przeprowadzone w wyjątkowych okolicznościach z powodu pandemii koronawirusa, która paraliżuje cały świat. W związku z wyborami, wprowadzono możliwość głosowania korespondencyjnego, a obywatele mogli wybrać formę, w jakiej oddadzą głos na swojego kandydata. Ta metoda głosowania spowodowała jednak wiele problemów. Obywatele narzekali, że pakiety do głosowania dochodziły do nich po czasie lub były niekompletne.

Kłopotem okazały się również wyjątkowe warunki związane z obowiązkową kwarantanną części obywateli. W związku z doniesieniami o licznych uchybieniach w procesie głosowania warto pamiętać, że każda osoba, która zauważyła nieprawidłowości, ma prawo do złożenia protestu wyborczego. Należy pamiętać jednak o kilku rzeczach, by nasz protest był ważny i został rozpatrzony.

By dowiedzieć się, w jaki sposób złożyć protest wyborczy, kliknij "Następna Strona"

Zobacz także:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Horoskop apolliński jest jeszcze bardziej szczegółowy niż tradycyjny. Nie potrzeba daty urodzin, by wszystko wiedzieć
  3. Z rosołu da się wyczarować kilka zup. Najprostsze i najszybsze przepisy
  4. Obciął córce włosy za karę. Powód jest absurdalny, trudno nie zareagować z emocjami

Źródło: Fakt 24

Następna strona