Prognoza pogody ich nie obchodzi! Ci ludzie przekraczają granice wytrzymałości

Autor Patryk Stachera - 12 Lutego 2019

Prognoza pogody i morsy. Morsowanie może wydawać się szaleństwem, ale dla nielicznych nie jest nawet ekstremalnym zajęciem, wręcz przeciwnie. Są ludzie, dla których kąpiele w lodowatej wodzie są przyjemnością. Niektórzy twierdzą, że nie jest dla nich ważna również prognoza pogody, gdyż bez względu na temperaturę radzą sobie doskonale. To jednak nie do końca prawda. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej o całorocznych pływakach.

Morsowanie dla większości ludzi stanowi jedną z tych czynności, której by się nie podjęli. Są jednak tacy, którzy czerpią z tego przyjemność. Okazuje się, że całoroczne kąpiele mogą być dobre dla zdrowia, gdyż pomagają m.in. w szybszej regeneracji ciała.

Kąpiele w lodowatej wodzie mogą być również pomocne przy uśmierzaniu bólu spowodowanego np. kontuzją. Leczenie zimnem nazywa się powszechnie krioterapią, która jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu.

Korzyści, których możemy doświadczyć po takich kąpielach, jest naprawdę sporo. Wśród nich znajduje się m.in. zahartowanie ciała, zwiększenie odporności organizmu, poprawa układu sercowo-naczyniowego czy lepsze ukrwienie skóry.

Ludzie, którzy decydują się na morsowanie muszą jednak pamiętać o zachowaniu pewnej ostrożności. Może takie czynności nie wymagają szczególnych przygotowań, ale rozgrzewka fizyczna zawsze jest zalecana. Poza tym, w dniu kąpieli morsy nie powinny również palić papierosów, pić kawy oraz nic jeść kilka godzin przed wejściem do wody. Zabrania się też spożywania alkoholu, co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed czynnością.

Dla zimowych pływaków prognoza pogody powinna znaleźć się w codziennym harmonogramie rzeczy do sprawdzenia. Powodem są zalecenia odnośnie kąpieli, które powinny odbywać się w wodzie o temperaturze kilka stopni powyżej zera. To jednak nie wszystko.

Nie zaleca się jednak przebywania w wodzie dłużej niż kilka minut. Niektórzy uważają nawet, że temperatura dla zimowych pływaków nie ma znaczenia, to jednak nie do końca prawda.

Jak się okazuje, prognoza pogody jest tutaj kluczowa, gdyż temperatura należy do najważniejszych warunków wymagających uwzględnienia. W okresie zimowym temperatura wody i powietrza jest podobna, dlatego też morsom jest łatwiej dostosować organizm do trudnych warunków. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się więcej o tym nietypowym hobby.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News