Byli bez wątpienia mega gwiazdami PRL. Okoliczności ich śmierci są do dzisiaj niepokojąco niejasne

Gwiazdy PRL
Wikimedia Commons
Wstecz

1 z 6

Dalej

Jakoodeszły największe gwiazdy PRL?

Byli największymi gwiazdami PRL. Występowali w kultowych filmach, cieszyli się ogromną sławą i popularnością. Pomimo tego, nie byli szczęśliwi w życiu prywatnym. Zmagali się z wysoką wrażliwością, chorobą alkoholową i odtrąceniem środowiska. Umarli w strasznych okolicznościach. Nie wszystkie są do tej pory znane.

Gwiazdy PRL takie jak: Jerzy Dobrowolski, Zdzisław Maklakiewicz, Józef Nalberczak, Bronisław Pawlik czy pisarz Marek Hłasko nie mieli łatwego życia. Choć byli cenieni w środowiskach artystycznych, nie zawsze potrafili poradzić sobie z nadwrażliwością i sławą. Wszyscy nadużywali alkoholu.

 Bronisław Pawlik zmarł w wieku 76 lat. Był aktorem, który zagrał w takich filmach i serialach jak: "Miś", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Lalka", czy "Alternatywy 4". Dużą popularnością cieszył się także wśród dzieci za sprawą "Misia z okienka". Po zakończeniu programu miał powiedzieć: "A teraz drogie dzieci pocałujcie misia w dupę", za co prawdopodobnie wyleciał z dobranocki. Jego liczne niepowodzenia spowodowały, że szukał ukojenia w alkoholu. Woń trunków starał się zakrywać wodą kolońską. Okoliczności śmierci Pawlika akurat są znane. Aktor zmarł z powodu wyjątkowo okrutnej choroby - raka żołądka. Został pochowany na warszawskich Powązkach, a mieszkanie od wdowy po nim odkupiła Urszula Dudziak. 

Inne historie gwiazd z dawnych lat są równie przykre, choć dziś już mało kto o nich pamięta. Okoliczności niektórych zgonów mogą wywołać niepokój, bowiem do dziś szczegóły są bardzo niejasne.

Kliknij "Następna strona", aby poznać okoliczności śmierci Józefa Nalberczaka. 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Byli największymi dziecięcymi gwiazdami PRL. Trudno dać wiarę, jak potoczyły się ich losy
2. Dała nieprzytomnej siostrzyczce całusa w brzuszek. Nawet lekarze nie mogli uwierzyć, co się później wydarzyło
3. Kobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Po kilkunastu godzinach serce jej męża pękło na pół
4. 8 najczęstszych błędów rodziców. Numer 5 najbardziej szkodzi dzieciom

Źródło: Super Express

Następna strona