Ogromny wyż znad Skandynawii nad Polską. Prognoza pogody na Wielkanoc

prognoza pogody
Pixabay.com
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

pogoda Święta Wielkanocne

Prognoza pogody w okresie świąt Wielkanocnych wskazuje na to, że Polska będzie pod wpływem potężnego wyżu znad Skandynawii i Bałtyku. Jednym z najcieplejszych miesięcy tegorocznej wiosny, może być właśnie kwiecień. Wiosenna aura miło nas zaskoczy. W wielu miejscach termometry wskażą nawet 20 °C i nie powinny zejść niżej niż kilkanaście stopni.

Święta Wielkanocne teraz wypadają wyjątkowo późno w porównaniu do poprzedniego roku. Wielkanoc jest świętem ruchomym. Zawsze jest to niedziela po pierwszej wiosennej pełni księżyca. W 2019 pełnia będzie miała miejsce 19 kwietnia, czyli tegoroczne święta przypadają na 21 kwietnia. Dla przypomnienia, w ubiegłym roku Zmartwychwstanie Pańskie obchodziliśmy już pierwszego dnia miesiąca.

Zeszłoroczna pogoda nas nie rozpieszczała. Było wietrznie, pochmurno i deszczowo. Słupki rtęci wskazywały maksymalnie 9 °C. Na ten rok na szczęście prognozy są zupełnie odwrotne. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście będziemy mogli cieszyć się słońcem i wysoką temperaturą. 

Jak mówi słynne przysłowie: "Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata." Mieliśmy już okazję skorzystać z pierwszych promieni słonecznych i zapowiadało się, że taka pogoda już z nami zostanie. Później jednak nieoczekiwanie spadł śnieg, co było dla nas sporym zaskoczeniem.
Najbliższe dni również zapowiadają się ciepło. Mamy nadzieję, że pogoda utrzyma się do świąt, oraz do zbliżającego się weekendu majowego.

Prognoza pogody wskazuje, że jednym z najcieplejszych obszarów w naszym kraju będzie woj. łódzkie. W wielu miejscach temperatura ma przekroczyć 20 °C. Będzie ciepło i słonecznie. Wiosenna aura będzie sprzyjać rodzinnym wyjazdom, spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Najcieplej zapowiadającym się dniem jest lany poniedziałek. Będziemy mogli świętować bez obawy, że zaraz się rozchorujemy.

Według prognoz pożegnamy się na dobre z temperaturami poniżej zera w nocy. Pogoda będzie nas zachęcała do pozostawienia zimowych kurtek w domu, ale nie dajmy się zwieść. Pomimo wysokiej temperatury w dzień, wieczory i poranki nadal jeszcze są chłodne. Dbajmy o siebie, by po tych pierwszych słonecznych dniach nie spędzić później tygodnia pod kocem. Przedstawiamy dokładną prognozę pogody na Wielkanoc.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona