W PRL wszyscy mieli je w domach, niektórzy nadal je mają. Dzisiaj są warte fortunę

Poszukiwane rzeczy z PRL mogą być warte fortunę
East News Adam Staśkiewicz
Wstecz

1 z 7

Dalej

Poszukiwane rzeczy z PRL mogą kosztować majątek

Poszukiwane rzeczy z PRL potrafią osiągać obecnie horrendalne ceny. Na aukcjach internetowych nie brakuje obiektów kolekcjonerskich, których wartość sięga setek, a często nawet tysięcy złotych. Wiele z tych przedmiotów nadal można znaleźć w polskich domach. Polacy często nie zdają sobie sprawę, że sprzedając je, mogliby zarobić prawdziwą fortunę. Wiemy, co warto wyciągnąć z piwnicy.

Obecnie można zaobserwować powrót mody na przedmioty z PRL. Młodzi ludzie, którzy dopiero urządzają swoje mieszkania, chętnie sięgają bo rzeczy, które być może pamiętają z domów swoich babć lub rodziców. Bibeloty, które jeszcze przed dekadą uchodziły za niepotrzebne zbieracze kurzu, wróciły do łask i są naprawdę pożądanymi towarami. Szczęściarze mogą znaleźć skarby na strychach starych, rodzinnych domów. Inni muszą przygotować się na naprawdę duży wydatek.

Młode pokolenie nie kojarzy przedmiotów z PRL w negatywny sposób. Dla nich nie mają one żadnego kontekstu historycznego i nie przywodzą na myśl minionych czasów. Niektóre okazy są naprawdę rzadkie. Każdy kolekcjoner marzy o tym, by mieć je w swojej prywatnej kolekcji. Mimo, że bywają bardzo drogie, szybko znikają z popularnych serwisów aukcyjnych. Jeśli macie je w swoich domach, koniecznie wyjmijcie je z piwnic i pawlaczy. Po latach zapomniane przedmioty mogą stanowić naprawdę atrakcyjne, modne dodatki wnętrz.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć poszukiwane rzeczy z PRL

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Bezgłowy" pies podbija serca internautów. Żyje i ma się dobrze, jest uroczy
  2. Przyłapała męża pod prysznicem. Nagle zauważyła 1 szczegół i natychmiast zażądała rozwodu
  3. Ile lat ma Twoja dusza? Możesz się zaskoczyć, wystarczy 10 sekund, by się przekonać
  4. Porażające, wziął ślub z kawałkiem kartonu. Zdjęcia z ceremonii zwalają z nóg, ciężko uwierzyć

Źródło: Interia

Następna strona