Urodziły się, gdy ich matki, już nie żyły. Porody, w które nie wierzyli nawet sami lekarze

Poród
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Poród zawsze jest dla kobiety ciężkim wyzwaniem, ale również jedną z najpiękniejszych chwil w życiu. To właśnie wtedy po raz pierwszy zobaczy na oczy swoje dziecko, które rosło w niej przez 9 miesięcy. Niektóre rodzicielki niestety nie miały tyle szczęścia, a ich pociechy przyszły na świat nawet kilka miesięcy po ich śmierci. W te niesamowite przypadki aż trudno uwierzyć. To, jak rozwija się medycyna może dla wielu być zaskoczeniem.

Poród bardzo często wiąże się z jakimś ryzykiem. Podczas ciąży mogą wystąpić różne komplikacje, które będą stanowiły zagrożenie dla zdrowia matki bądź dziecka. Przypadki, które przedstawimy w tej galerii, mogą Was zaskoczyć, coś takiego zdarza się naprawdę rzadko. Chociaż tym narodzinom towarzyszył cień śmierci, to śmiało, można je rozpatrywać w kategorii cudu.

Dzięki nowoczesnym technologiom medycznym, które cały czas się rozwijają, młodzi rodzice nie muszą wyczekiwać dnia porodu, by poznać płeć swojego dziecka. Badania USG, obecnie są przeprowadzane nawet w trójwymiarze, dzięki czemu możemy zobaczyć aktywność płodu. W niektórych przypadkach okazało się to bardzo pomocne i mogło nawet uratować życie noworodka. Medycyna bez przerwy od wielu lat idzie do przodu, ale to, jakie możliwości może zaoferować obecnie, przechodzi ludzkie pojęcie. Możemy sobie jedynie wyobrazić, na co możemy się nastawiać za kilka lat. 

Jeden z tych niecodziennych przypadków miał miejsce w Brnie w Czechach, drugi w Polsce w Krakowie. Podczas gdy dziewczynki przychodziły na świat, ich matki nie żyły już od kilku miesięcy. U obu pacjentek przez długi czas po śmierci mózgowej podtrzymywano funkcje życiowe. Wszystko po to, by dzieci rozwijające się w ich łonach miały szanse przeżyć i doczekać narodzin, nie zważając na obciążenia wynikającego z sytuacji klinicznej matek.

O obu dziewczynkach mówi się "cudowne dzieci". Nie da się ukryć, że otrzymały od losu wyjątkową szansę, niestety nigdy nie będą mogły poznać własnych mam, ponieważ straciły je w bardzo dramatycznych okolicznościach i wyjątkowo wcześnie, bo jeszcze przed swoimi narodzinami. Po tym, jak przyszły na świat zdecydowano się na odłączenie ich rodzicielek od aparatury. Fakty dotyczące tych przypadków są naprawdę wzruszające, ich życie to prawdziwy cud.

Przedstawiamy szczegóły dotyczące tych dwóch niezwykłych porodów.

Kliknij "Następna Strona" żeby zapoznać się z pierwszym przypadkiem.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Czas zupełnie zatrzymał się dla Jolanty Kwaśniewskiej! Aż trudno uwierzyć, że ma już 64 lata
2. Małgorzata Rozenek może być dumna? Wyciekła lista kobiet, z którymi spał jej mąż, wiele znanych nazwisk
3. Lekarze polecają rewelacyjną 5-dniową dietę. Jest bezpieczna, a efekty powalają na kolana
 

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu