Różnica między współczesnym pomidorem, a tym z nasion sprzed 150 lat zadziwia. 18 uderzających porównań

Pomidory mogą wywołać niemały szok
Pinterest
Reklama
Wstecz

1 z 20

Dalej

Pomidory mogą wywołać niemały szok

Pomidory oraz inne warzywa i owoce przez lata przechodziły zaskakujące metamorfozy. Wpływ zmian klimatycznych, środków do uprawy roślin czy wprowadzenie GMO widać jak na dłoni. Nie tylko porównanie pomidorów dziś was zaskoczy.

Czas płynie nieubłaganie, a niektórzy wydają się nie widzieć zachodzących - czasem bardzo powoli - zmian. Dopiero konkretne sparowanie danej rzeczy z jej stanem faktycznym potrafi zwrócić naszą uwagę na to, jak mało dziś dostrzegamy. Kto na przykład, kupując często miód, byłby w stanie powiedzieć, czym różni się ten letni od jesiennego? A przecież używamy go dosyć często.

Mało osób zdaje sobie również sprawę z wyglądu owoców i warzyw. Owoce sprzed dziesiątek, a nawet setek lat były małe, miały ogromną liczbę nasion, a miąższ nie sycił zbyt dobrze. Dopiero praca naukowców pozwoliła, aby ich uprawa była bardziej wydajna, a owoc rósł duży i bez zbędnych pestek. Warzywa także wyglądały inaczej, co pokazuje porównanie pomidora sprzed 150 lat z tym dzisiejszym.

Dopóki nie uświadomimy sobie, przez zestawienie zdjęć, jak wyglądają realne zmiany na świecie, umkną nam one tuż przed nosem. 18 porównań, które można zobaczyć w galerii, to nie tylko warzywa, miody, zwierzęta, ale też zwrócenie uwagi na rozwój społeczeństwa i zmiany klimatu. Jest też kilka drobnych różnic, na których zwyczajnie byśmy się nie skupili.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć kolejne szokujące porównanie.

Zobacz także:

  1. 12 niesamowitych zdjęć przeźroczystych zwierząt. O większości z nich nawet nie miałeś pojęcia!
  2. Aż trudno uwierzyć, że to było tak dawno! 10 kultowych rzeczy z lat 90., za którymi każdy tęskni
  3. Wszyscy uciekali od "najwstrętniejszego" psa w mieście. Zmienił się w słodziaka po interwencji jednej rodziny
  4. 20 psów z niewyobrażalnie unikatową sierścią. Zdjęcia ujawniają jak cenne są to zwierzaki

 

Następna strona