Polsat: Groźne wypadki gwiazd stacji. Prawdziwe dramaty na drogach

Autor Patryk Stachera - 24 Grudnia 2018

Gwiazdy stacji Polsat na przestrzeni lat wzięły udział w poważnych kolizjach samochodowych. Każdego roku w Polsce dochodzi do ponad 20 tysięcy wypadków. W 2017 r. na drogach zginęło aż 5583 osób. Ofiarą pirata drogowego został, chociażby prezenter Krzysztof Ibisz, któremu ledwo udało się ujść z życiem. Oto sławy telewizji Polsat, które doznały osobistych tragedii.

Na całym świecie na drogach każdego roku dochodzi do groźnych wypadków. Szacuje się, że najwięcej tragedii podczas podróży, zdarza się właśnie za kierownicą. Katastrofy lotnicze i innymi środkami transportu występują znacznie rzadziej. Jednym z powodów jest przeważająca produkcja pojazdów naziemnych. W 2015 r. liczba samochodów na świecie przekroczyła miliard. Na dodatek, każdego roku liczba ta znacznie się powiększa. To w przyszłości może skutkować rozszerzeniem się problemu, jakim są korki uliczne.

Odkąd samochód stał się głównym środkiem transportu, na drogach dochodzi również do większej liczby wypadków. Według oficjalnych statystyk Policji z połowy 2018 roku na polskich drogach miało miejsce 14 521 kolizji drogowych. Zginęły w nich 172 osoby, a aż 17 205 zostało rannych. Te wyniki wskazują na bardziej niebezpieczną jazdę kierowców w porównaniu do poprzedniego roku.

Choć życie pasażerów jest najbardziej kosztowne podczas incydentów na drogach, to niesie to za sobą też inne nieprzyjemne skutki. Otóż wypadki drogowe są bardzo kosztowne. W Polsce koszty kolizji wynosiły w 2018 r. niemalże 2,5 miliarda złotych.

Gwiazdy jednak nie muszą martwić się o pieniądze. Zdarza się, że kupują szybkie drogie samochody i pozwalają sobie na dość niebezpieczną jazdę. Auta sportowe w końcu są przystosowane do dużych prędkości. Nie zawsze przyczynami wypadków jest brawurowość kierowców. Bardzo istotne są również warunki atmosferyczne, które w dużej mierze odpowiadają za zdarzenia drogowe. Gęsta mgła lub śliska powierzchnia sprawiają, że prowadzący pojazd może łatwo tracić nad nim kontrolę.

Gwiazdy takie jak prezenterka Karolina Szostak, czy aktor Andrzej Grabowski nie miały zbyt wiele szczęścia. Czy wiesz, kto otarł się o śmierć podczas jazdy samochodem?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News