Polsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystać

Autor Patryk Stachera - 14 Grudnia 2018

Stacja telewizyjna Polsat na przestrzeni lat, stała się dla wielu szansą na lepszą przyszłość. W programach rozrywkowych zostało wypromowanych spore grono gwiazd. Niektórzy po swoim sukcesie wyjechali za granicę, natomiast reszta nadal robi karierę w naszym kraju. Oto kto zdobył rozgłos poprzez swój udział telewizyjnych produkcjach.

Polsat jest pierwszym kanałem w Polsce, który otrzymał koncesje na ogólnokrajową telewizję komercyjną. Na początku popularność nie była zbyt imponująca, gdyż obejmowała zaledwie 20 procent ludności. Jednak była to nadal dość atrakcyjna liczba odbiorców dla reklamodawców, dzięki którym stacja mogła się rozwinąć.

Po latach Polsat był już w samej czołówce polskich stacji telewizyjnych. Natomiast w 2017 roku zajął pierwsze miejsce, stając się najczęściej oglądanym kanałem w Polsce. Programy, które pojawiały się pod logiem słoneczka, szybko zyskiwały na popularności. Natomiast osoby występujące w nich stawały się ogólnopolskimi gwiazdami.

Na początku XXI wieku konkurencyjna stacja TVN rozpoczęła transmisję polskiej edycji holenderskiego programu "Big Brother", który odniósł bardzo duży sukces w naszym kraju. To spowodowało, że inne kanały potrzebowały swojej alternatywy. Polsat postanowił więc wprowadzić do oferty programowej dość podobną produkcję, jaką był "Bar". Show stało się bardzo popularne wśród widzów, ale również atrakcyjne dla potencjalnych uczestników. Dzięki temu, osoby takie jak Adrian Urban czy Agnieszka Hyży zyskały sławę i udało im się odmienić swoje życie.

Telewizja Polsat jednak również w późniejszych latach nie próżnowała. Transmisje takich programów jak "Taniec z gwiazdami", "Twoja twarz brzmi znajomo", "Się kręci" czy "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia". Pomogła zasłynąć nie tylko serialowym aktorom, ale również uczestnikom programów rozrywkowych. Wśród rozpoznawalnych postaci znajdują się dziennikarze oraz prezenterzy z wieczornych "Wydarzeniach". Karolina Szostak od niemalże 20 lat pojawia się na ekranach naszych telewizorów, jako kobieta przekazująca nam wiadomości sportowe. Na Instagramie celebrytkę obserwuje aż 140 tysięcy osób.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy grono gwiazd, które zrobiły wielką karierę dzięki udziałowi w programach Polsatu.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News