Gwiazdy Polsatu przyznały się do strasznych chorób. Ciche walki znanych i lubianych

Autor Andżelika Wróblewska - 23 Listopada 2018

Polsat jest jednym z najchętniej oglądanych polskich kanałów telewizyjnych. Oferuje wachlarz produkcji w zróżnicowanej tematyce. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele uwielbianych gwiazd tej stacji zmaga się jednak z poważnymi problemami zdrowotnymi. Przedstawiamy znanych i lubianych, którzy walczyli lub walczą z wyjątkowo przykrymi dolegliwościami.

Polsat zaczął funkcjonować w 1992 roku. Aby dotrzeć do każdego widza w Polsce właściciele stacji zaczęli nadawać sygnał z Holandii, aby w jakiś sposób ominąć obowiązujące wtedy polskie prawo. Niewielu ludzi wie, że dzisiejszy Polsat pierwotnie nazywał się PolSat. W 1994 roku literę" S" zmieniono na "s". Wtedy pojawiło się też nowe logo z żółtym słońcem. Ciekawostką jest fakt, że nazwę wymyślił Tadeusz Drozda, polski satyryk. Z kolei samo logo zaprojektował Jacek Błach. Początkowo muzyka na potrzeby stacji była komponowana przez wybitnego muzyka, nieżyjącego już Grzegorza Ciechowskiego.

Początkowo zasięg techniczny Polsatu obejmował 20% populacji. Była to grupa niewielka, ale pod wieloma względami bardzo atrakcyjna dla reklamodawców. Właściciel i główny założyciel telewizji, Zygmunt Solorz-Żak, pierwotnie planował, że po regulacji przepisów radiowo-telewizyjnych siedzibę telewizji usytuuje we Wrocławiu, jednak ostatecznie główna siedziba telewizji mieści się w Warszawie.

5 października 1993 stacja otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na emisję naziemną w Polsce. 27 stycznia 1994 telewizja otrzymała koncesję na ogólnopolską telewizję komercyjną, przez co przełamała monopol telewizji publicznej na ogólnopolskie nadawanie naziemne.

Mało kto pamięta, że tak właśnie wyglądały początki jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych stacji w Polsce. Polsat początkowo nadawał swój program w dwóch blokach, popołudniowym i nocnym. Program nadawał przez 4 godziny, a następnie 8 godzin dziennie. 1 października 1994 zwiększył czas swojego programu do 16 godzin dziennie. Od 6 września 1999 do 22 maja 2005 nadawał 23 godziny na dobę (6:00 – 5:00). Od 23 maja 2005 program nadawany jest całodobowo, jednakże raz w miesiącu o godz. 1:00 następuje zakończenie programu z powodu przerwy technicznej.

Kanał jest dostępny na pozycji 1 i 111 w Cyfrowym Polsacie w pakiecie Mini HD oraz od 5 maja 2011 także na platformie n na pozycji 7 w pakiecie Informacja i rozrywka. Kanał jest również dostępny przez wybrane sieci kablowe.

Telewizja Polsat cały czas jest w czołówce stacji, które najchętniej oglądają Polacy. Jej najpoważniejszym konkurentem od samego początku jest TVN. Fani tanecznego show "Taniec z gwiazdami" doskonale pamiętają, że na samym początku program był emitowany w TVN. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych produkcji telewizji Polsat.

Stacja od samego początku wykreowała wiele gwiazd. Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się serial komediowy "Świat według Kiepskich", który od dwóch dekad gromadzi przed telewizorami liczne grono fanów. Swoją olbrzymią popularność zawdzięczają stacji takie postaci jak: Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys, Marzena Kipiel-Sztuka czy Dariusz Gnatowski. Jedną z najnowszych celebrytek wykreowanych przez stację jest Justyna Żyła, była żona popularnego skoczka narciarskiego i uczestniczka programu "Taniec z Gwiazdami".

Wiadomo, że życie gwiazd Polsatu nie jest usłane różami. Media bardzo często donoszą o chorobach i życiowych dramatach aktorów czy showmanów, którzy swoje życie zawodowe związali ze stacją.

Wiele sław, które występują w Polsacie, mimo ogromnego talentu, pięknego wyglądu i uwielbienia spotyka to, co każdego innego człowieka. Choroba nie wybiera ani ze względu na wygląd, ani na pozycję społeczną, ani na zasobność portfela. Jak radzą sobie z tym, co ich spotkało? Oto najbardziej znane postacie związane z popularną telewizją, które przeżyły piekło. Joanna Górska, Karolina Szostak, Aneta Zając - kto jeszcze stoczył bezlitosną walkę ze straszną chorobą? Przedstawiamy gwiazdy, które przeżyły prawdziwy dramat.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News