Polskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedziałeś o wszystkich, 7 pozycja wbija w ziemię

Polsat
Kadr z serialu ,,Miodowe lata"
Wstecz

1 z 10

Dalej

Duża część gwiazd publicznie przyznaje się do homoseksualizmu. Aktorzy, muzycy, sportowcy czy dziennikarze w Polsce i za granicą otwarcie przyznają się do odmiennej orientacji. Polsat, na którym oglądamy różne programy, filmy czy seriale, wśród aktorów i prezenterów również ma osoby o innej orientacji. Z biegiem lat staje się to coraz mniejszym tematem tabu, a wiele gwiazd zadeklarowało swoją "inność". Przedstawiamy 8 celebrytów, którzy głośno powiedzieli o swoich preferencjach.

Jeden z jurorów emitowanego przez Polsat programu kulinarnego, "Top Chef", otwarcie zadeklarował swoją homoseksualną orientację. Krytyk teatralny i kulinarny, Maciej Nowak w 2002 roku postanowił zrobić tak zwany "coming out". Mężczyzna chętnie mówi o swojej odmiennej orientacji. W felietonie, który napisał, podkreślał nawet, że cieszy się z profitów, które czerpie z bycia osobą homoseksualną.

"Coming out" w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "wyjść z szafy". Tak określa się proces samodzielnego ujawnienia swojej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej przed innymi ludźmi. Dotyczy to osób o odmiennej orientacji, posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie. Osoby takie w obawie przed brakiem akceptacji bardzo często przez długi czas ukrywają swoje poglądy.

Chociaż żyjemy już w innych czasach niż jakieś 20 lat temu i tolerancja dzisiaj jest znacznie większa, niż była kiedyś, to homoseksualizm wciąż pozostaje tematem tabu. Gwiazdy próbują przełamać tę tendencję, otwarcie przyznając się do swojej odmiennej orientacji. Jednak, mimo wszystko, nadal jest to kontrowersyjny i dla wielu drażliwy temat. Co ciekawe, w środowisku celebrytów znacznie więcej mężczyzn przyznaje się do homoseksualizmu niż kobiet.

O swojej orientacji opowiedziało mnóstwo zagranicznych gwiazd, między innymi Elton John, Ricky Martin, Neil Patrick Harris i Gordon Thomson, a także Kevin Spacey, amerykański aktor i reżyser.

Niektórzy polscy geje są już nawet po ślubie, jak np. Michał Kwiatkowski, który wyszedł za Maxima Assenzę, czy duet Jakub i Dawid. Obie pary relacjonowały swoje zaślubiny w mediach społecznościowych. Panowie niestety musieli pobrać się za granicą, a w Polsce nie są uznawani za małżeństwo.

W naszym kraju mamy coraz większe wsparcie dla osób LGBT. Przedstawiciel partii Wiosna, Robert Biedroń, aktywnie działa na rzecz praw człowieka oraz osób odmiennej orientacji. Polityk sam od 2002 roku jest w związku z prawnikiem Krzysztofem Śmiszkiem. Mężczyzna wydał nawet książę, której tytuł to "Tęczowy elementarz", i zadeklarował, że w książce znajdziemy wszystko, co chcemy wiedzieć o gejach i lesbijkach.

Przedstawiamy polskich celebrytów, którzy jakiś czas temu postanowili zrobić "coming out" i otwarcie mówią o swojej orientacji.

Kliknij "Następna Strona" żeby poznać nazwiska, które wstrząsnęły całym światem show-biznesu, to może być nie lada zaskoczenie dla fanów.

Następna strona