Zdjęcia z miejsca tragedii autobusu z uczniami są straszne. Nie żyje 12 osób, 20 jest rannych, najgorsze informacje ze Słowacji

Polsat informuje o tragedii autobusu
Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Wielka tragedia

Polsat przekazuje informacje mrożące krew w żyłach. Niespodziewanie doszło do makabrycznego wypadku, który obywatele Słowacji zapamiętają do końca życia. Liczba ofiar śmiertelnych jest przerażająca, a zdaniem ekspertów może jeszcze wzrosnąć. Media w wielu krajach rozpisują się obecnie o tym wstrząsającym zdarzeniu. 

Informacje przekazywane przez Polsat odbierają mowę. Jak możemy się dowiedzieć, do wypadku doszło w minioną środę. Na znanej z licznych wypadków szosie koło miejscowości Nitrianske Hrnčiarovce w powiecie Nitra na południowym zachodzie Słowacji autobus przewożący uczniów szkół średnich zderzył się czołowo z ciężarówką wiozącą kamienie. 

Autokar firmy Arriva, jadący do miejscowości Jelenec przewrócił się, choć kierowca starał się w ostatniej chwili zareagować i uniknąć zderzenia. Świadkowie od razu zawiadomili policję, pogotowie oraz straż pożarną, które zjawiły się już po kilku minutach. Wezwano także śmigłowiec ratunkowy, który przetransportował do szpitala osoby w stanie krytycznym. 

Ratownicy szybko podjęli akcję, wydobywając poszkodowanych z wnętrza autobusu, a widok jaki zastali odebrał im mowę. Niemal od razu stwierdzono zgon około 12 osób, w tym 4 dzieci. Natomiast około 20 podróżujących z obrażeniami ciała mniej lub bardziej zagrażającymi życiu, trafiło do placówek, gdzie zajmą się z nimi lekarze. Osoby w najgorszym stanie od razu trafiły na blok operacyjny, gdzie rozpoczęła się walka o ich życie. Zdaniem śledczych, liczba ofiar może wzrosnąć. 

Funkcjonariusze zaczęli ustalać, co mogło doprowadzić do tragedii.  

- Ciężarówka w pewnym momencie zjechała na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżający z naprzeciwka autobus; uderzył w jego bok. Autobus wpadł do rowu i przewrócił się - powiedział Polsat News słowacki dziennikarz Peter Dzurilla. 

Na miejscu zjawiła się słowacka minister spraw wewnętrznych Denisa Sakova, według której ciężarówka była nadmiernie obciążona, a zjeżdżając z niewielkiej górki, kierowca po prostu stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w autokar. Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová poinformowała w mediach, że wszyscy łączą się teraz w bólu z rodzinami zmarłych, natomiast premier Słowacji Peter Pellegrini natychmiast przerwał swoją oficjalną wizytę na Cyprze i najprawdopodobniej już powrócił do kraju. 

 

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć więcej zdjęć. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Pies cierpiał z powodu nowotworu, właściciel zrobił dla niego specjalny wózek. Pewnego dnia wydarzyła się nieprawdopodobna rzecz, która zmieniła wszystko
  2. Pies urodził się z ogonem na czole. Jego zdjęcia są powalające
  3. Przez przypadek zaraziła się groźnym wirusem. Jej palec zaczął się zmieniać, uwieczniła to na zdjęciach tylko dla osób o mocnych nerwach  

Następna strona