Ponieśli śmierć na planach filmów i seriali. Te tytuły zna każdy, pamięć o nich wciąż jest żywa

Polsat
Pixabay
Wstecz

1 z 10

Dalej

Polsat dysponuje szerokim wachlarzem filmów, które przedstawia nam na swojej antenie. Niewielu jednak wie, że podczas kręcenia niektórych produkcji doszło do tragicznych wydarzeń, które niektórzy aktorzy nawet przepłacili życiem. Czasami śmierć na planie była wynikiem nieszczęśliwego wypadku, choroby czy niestety nieodpowiedzialnego zachowania aktora. Niejednokrotnie jednak zawiniły osoby, które nie dopilnowały bezpieczeństwa podczas kręcenia poszczególnych ujęć. Przedstawiamy aktorów, którzy zmarli podczas wykonywania swojej pracy. Te tytuły zna każdy, a niektóre okoliczności śmierci mogą wielu zaskoczyć.

Polsat jest stacją, która oferuje nam zarówno wiele filmów, jak i seriali, nie tylko polskiej produkcji, ale również tych Hollywoodzkich. To najczęściej właśnie na zagranicznych planach zdjęciowych dochodziło do wydarzeń, które niosły za sobą tragiczne skutki. Często bywało tak, że aktorzy ulegali wypadkom w trakcie nagrań. Złamana ręka czy noga to żadna nowość, a aktorzy liczą się z tym, że podczas nagrań do filmów kina akcji może coś wymknąć się spod kontroli. Były jednak sytuacje, w których tragiczne wypadki kończyły się śmiercią. Czasami przez różne choroby, innym razem przez zaniedbanie procedur bezpieczeństwa.

Nie tylko aktorzy nie wyszli cali z poszczególnych produkcji. Życie członków ekipy filmowej również bardzo często narażone jest na niebezpieczeństwo. Przykładem tego może być, chociażby operator Roland Schlotzhauer, który był autorem zdjęć w filmie „The Final Season”. Helikopter, z którego kręcono ujęcia, wpadł na linie energetyczne i z hukiem runął na ziemię. W ten sposób 50-letni kamerzysta zginął na miejscu.

W niektórych przypadkach śmierć bohatera musiała zmienić bieg akcji filmu. Reżyser był zmuszony do zmiany wątków w fabule bądź uśmiercenia bohatera na oczach widzów. Podczas niektórych planów zdjęciowych wypadki były na tyle poważne, że śmierci uległa nie jedna osoba, a znacznie więcej. Najgorszym z przykładów jest chyba ten, w którym na planie zginęła dwójka dzieci. Przypadek ten przybliżyliśmy na kolejnych stronach naszej galerii.

Tragicznych wydarzeń mających miejsce na planie jest mnóstwo, a my zdecydowaliśmy się przybliżyć sylwetki poszczególnych aktorów, których życie dobiegło końca właśnie na planie zdjęciowym. W niektóre wypadki aż trudno uwierzyć, te tragiczne wydarzenia na pewno miały wpływ na całą ekipę filmową, która to wszystko widziała na własne oczy.

Przedstawiamy aktorów, którzy występowali w znanych filmach i hitowych produkcjach, a których życie niestety dobiegło końca.

Kliknij "Następna Strona" żeby sprawdzić, kto uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas nagrań.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Gdzie mieszkają największe polskie gwiazdy? Aż mdli na widok tych luksusów, przy zdjęciu 7 się nie pozbieracie [FOTO]
2. Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]
3. Jak uniknąć raka piersi? Oto 10 cennych wskazówek, nr 9 was zaskoczy

Następna strona