Politycy PiS i zawrotne kariery ich dzieci. Czyją są zasługą?

Autor Patryk Stachera - 26 Listopada 2018

Zdarza się, że bliscy polityków otrzymują w spółkach skarbu państwa wysokie stanowiska, które dostają pomimo braku doświadczenia w danych zawodach. W 2013 r. prezes Prawa i SprawiedliwościJarosław Kaczyński mówił głośno o korupcji, kolesiostwie i nepotyzmie, które to rzekomo panowały za rządów PO-PSL. Teraz role się zamieniły, i coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące dobrodziejstw, jakich doświdczają rodziny polityków powiązanych z PiS. Czy najbliżsi naprawdę zawdzięczają swoje sukcesy dobrze postawionym rodzicom? Przedstawiamy ważne osobistości "dobrej zmiany", które muszą się mierzyć z zarzutami o wspieranie swoich pociech.

Rodzina wspiera się całe życie, a rodzice od samego początku chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Z pewnością nie inaczej jest w przypadku, gdy mówimy o nepotyzmie wśród członków polskich partii politycznych. Co prawda, istnieją pewne procedury, które mają zapobiegać temu negatywnemu zjawisku, lecz najwyraźniej nie zawsze się sprawdzają.

Od lat pojawiają się doniesienia na temat dzieci polskich polityków robiących zawrotne kariery w dziedzinach, w których nie mają większego doświadczenia. Oczywiście, wykształcenie stanowi zwykle ich atut, jednak praca w spółkach skarbu państwa wymaga zwykle również lat praktyki. W Internecie pojawia się fala negatywnych komentarzy za każdym razem, gdy media donoszą o krewnych polityków robiących zawrotne kariery w miejscach, w których udzielenie politycznego wsparcia może mieć duże znaczenie.

"Resortowe dzieci" - takim określeniem przedstawiciele środowisk prawicowych nazywali dzieci polityków PRL oraz III RP, które zrobiły wielką karierę. Zwolennicy PiS twierdzą, że nawet pomimo odpowiednich kwalifikacji, ludzie ci nie mieliby szans na dobrą pracę i wysokie zarobki, gdyby nie choćby drobne wsparcie ze strony wpływowych rodziców. Wychodzą również z założenia, że ludzie ci odebrali szansę na lepsze życie innym bardzo utalentowanym rodakom, którzy mogliby ich zastąpić.

Cały czas na jaw wychodzą kolejne informacje o młodych ludziach, którzy niespodziewanie i bez większego doświadczenia zajmują ważne stanowiska, co wiąże się również z odpowiednio wysokimi wynagrodzeniami. Ludzie ci tłumaczą, że ich kariera zawodowa nie ma nic wspólnego z osiągnięciami i wpływami ich rodziców.

Oto dzieci polityków i osobowości powiązanych z PiS, które zrobiły karierę w spółkach skarbu państwa. Czy rzeczywiście była to wyłącznie ich zasługa?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News