Jakie zawody wykonują Polacy w Niemczech? Szokujące doniesienia

Autor Michał Kubacki - 15 Kwietnia 2019

Polacy w Niemczech to bardzo popularny temat. Wielu naszych rodaków bezustannie jeździ po całym świecie w poszukiwaniu swojego miejsca i przede wszystkim dobrze płatnej pracy. Emigracja to jeden z elementów, które w szczególny sposób oddziałują na rozwój społeczeństwa. Często spotyka się to z negatywną opinią rdzennych mieszkańców danego państwa. Jednak nie należy popadać w skrajności i warto postawić się w sytuacji drugiego człowieka. W Polsce współczynnik emigracji wydaje się stale rosnąć. Jakie zawody ciągną Polaków na Zachód? Oto kilka z nich.

Ludziom często wydaje się, że za granicą jest lepiej, łatwiej i zupełnie inaczej niż w ojczyźnie. Przeważnie ciężko zmienić postrzeganie takich osób, dopóki sami nie przekonają się na własnej skórze, jak to jest żyć w innym kraju. W rzeczywistości może być nieznacznie lepiej, a często zdarza się, że jest nawet ciężej i poniżej naszych oczekiwań.

Wpływa na to wiele czynników, jednym z nich jest znajomość języka. Nieoceniona jest umiejętność posługiwania się przede wszystkim językiem angielskim, który jest jednym z najpowszechniejszych na świecie. Według badań znajduje się on na trzecim miejscu w stosunku do innych języków świata, a sondę oparto o ilość ludzi na świecie, którzy posługują się danym językiem. Wyniki były zaskakujące, ponieważ na drugim miejscu znalazł się hiszpański, a na pierwszym mandaryński, czyli odmiana chińskiego. Pierwsze miejsce wynika z faktu, że na świecie jest prawie miliard osób posługujących się mandaryńskim.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, gdy decydujemy się na emigrację, jest znalezienie sobie odpowiedniego lokum. Badania wykazują, że to jak mieszkamy, ma ogromny wpływ na naszą kondycję psychiczną i ogólne samopoczucie. Ważne jest, aby odpowiednio wcześnie przed wyjazdem znaleźć względnie komfortowe miejsce zamieszkania, ponieważ jeśli wybierzemy się za granicę bez wcześniejszego przygotowania, może się to źle skończyć i szybko powrócimy do ojczyzny. Przykładowo Polacy w Niemczech bez znajomości języka poradzą sobie tylko dzięki polonijnym stronom internetowym poświęconym rodakom zagranicą i pomaganiem tym, którzy są w potrzebie. Ceny mieszkań nie odbiegają daleko od kosztów, z którymi mamy do czynienia w Polsce. Im bliżej Berlina, tym drożej, zatem widełki cenowe sięgają kwot od 400 euro do nawet 1400 euro.

Jeśli zastanawiamy się nad emigracją, warto przemyśleć też nasze kompetencje i umiejętności. Obecnie rynek potrzebuje wielu pracowników, miejsc pracy przybywa i można śmiało stwierdzić, że brakuje rąk do wykonywania konkretnych zawodów. Przedstawiamy najczęstsze zawody jakie wykonują Polacy w Niemczech.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News