Polacy w Niemczech zaginęli bez śladu. Poznajesz ich? Możesz pomóc

Polacy w Niemczech Featured 1
zaginieni.pl
Wstecz

1 z 34

Dalej

Ludzie, wyjeżdżając poza granice swoich państw, są niekiedy narażeni na niebezpieczeństwo. Wyjazd zagranicę zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko większych lub mniejszych komplikacji: od zgubionego bagażu po kradzież lub niewyjaśnione zniknięcie. Zdarza się, że przyjezdni nie są traktowani na równi z obywatelami danych krajów. To sprawia, że trudniej jest chociażby rozpocząć poszukiwania. W Niemczech zaginęło już wielu Polaków, których do dziś nie udało się odnaleźć. Oto osoby, które zaginęły bez śladu za naszą zachodnią granicą.

Od czasu do czasu możemy usłyszeć o Polakach, którym przydarzyło się coś złego poza granicami naszego kraju. Dowiadujemy się o napaściach, niefortunnych wypadkach lub poszukiwaniach osób, które zniknęły bez śladu.

Nie zawsze zaginięcia wiążą się z długotrwałym rodzinnym dramatem. Sytuacje bywają naprawdę różne. Poszukiwania mogą dłużyć się latami, lub zakończyć już następnego dnia. Zaginięcia Polaków za granicą są najczęściej związane z wyjazdami za kuszącymi ofertami pracy lub tanimi wakacjami w egzotycznych miejscach.

Gdy dojdzie do zaginięcia, działania policji nie zawsze przynoszą odpowiednie rezultaty. W takich przypadkach rodziny mogą liczyć na pomoc ze strony firm zajmujących się takimi sprawami. Fundacja ITAKA jest jedyną w Polsce organizacją pozarządową, która pomaga w poszukiwaniu zaginionych osób. Skuteczność jej działań jest dość wysoka, gdyż udało się odnaleźć już ponad 12 300 Polaków.

Ludzi, którzy zniknęli bez śladu, jest naprawdę sporo. Dla wielu ostatnim miejscem pobytu były Niemcy, czyli kraj, który co roku odwiedza ogromna ilość polskich obywateli.

Oto osoby, które zniknęły bez śladu na terenie Niemiec. Może uda Wam się kogoś rozpoznać. W takim przypadku warto skontaktować się z Fundacją Itaka. Każda informacja może okazać się cenna.

Następna strona