Polacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 roku

Autor Paweł Rumiński - 31 Października 2018

W dniu Wszystkich Świętych wspominamy tych, którzy odeszli już z tego świata. W tym roku pożegnaliśmy wiele wybitnych osobistości ze świata polityki, show-biznesu, muzyki, filmu itp. Przedstawiamy sylwetki ludzi, których Polacy uwielbiali, a którzy opuścili nas w 2018.

Obyczaje związane z chowaniem zmarłych należą chyba do najbardziej fundamentalnych podstaw naszej kultury. Śmierć od zawsze stanowi dla nas wielką tajemnicę, dlatego też podchodzimy do niej z wielkim szacunkiem. Momentowi odejścia z tego świata chyba każda wielka cywilizacja przypisywała własne wyobrażenia. Jak troskę o zmarłych wyrażamy dzisiaj?

Kora, Roman Kłosowski, Irena Szewińska to tylko niektóre wielkie postacie, których życie dobiegło końca w tym roku. Wiele dziedzin życia takich jak kultura, muzyka, film czy sport straciło bezpowrotnie ludzi, którzy oddali im nieocenione zasługi. W Polsce nazwiska tych osób obrosły prawdziwą legendą ze względu na ich szczególne znaczenie dla naszego kraju. Przejawy uwielbienia dla nich mogliśmy zobaczyć na ich pogrzebach oraz po nich, np. w postaci pięknych wieńców na nagrobkach.

W dniu Wszystkich Świętych mamy niepowtarzalną okazję, by przypomnieć sobie tych, których Polacy pokochali przez lata ich życia. Niezależnie od tego, czy przeżyli drugą wojnę światową, nagrywali muzykę, kręcili filmy czy też w inny sposób zapisali się w dziejach naszego kraju składamy im cześć w to wyjątkowe święto. Taki też cel ma przygotowana przez nas galeria, do której wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News