Polacy przerażeni! Służby ostrzegają przed śmiertelnym niebezpieczeństwem

Polacy zagrożenie życia
pxhere.com; wikipedia.org/Halibutt
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Polacy zapewne nie czują się zbyt bezpiecznie z faktem, że poważne zagrożenie dla ich życia dosłownie wisi w powietrzu. Służby informują, że coraz więcej polskich regionów zostaje wyróżnionych na tzw. smogowej mapie Polski. Ten powszechny problem nadal nie został rozwiązany. Skażone pyły, które wdychamy, przyczyniają się do 48 tysięcy przedwczesnych zgonów rocznie. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się, jakich objawów nie powinniście ignorować.

Problem związany z jakością powietrza występuje nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Na Starym Kontynencie z powodu zanieczyszczeń przedwcześnie umiera rocznie około 440 tysięcy osób. Te liczby jednak dotyczą wyłącznie zmarłych. Osoby, którym dolegają pewne schorzenia, nie zostały tutaj uwzględnione.

Ten powszechny problem wciąż nie został rozwiązany. Służby starają się informować o niebezpieczeństwie związanym z większym ryzykiem zatrucia się skażonym powietrzem. Niestety, wiele osób nadal ignoruje alarmy smogowe, które z każdym rokiem stają się coraz bardziej istotne dla naszego życia. To zapewne jeden z powodów, przez który liczba zgonów stale rośnie.

Nie wszyscy Polacy wiedzą, że do najczęstszych objawów wskazujących na zatrucie smogiem należy kaszel. Chrypka lub ból gardła wcale nie muszą oznaczać infekcji wirusowej. Te dolegliwości mogą świadczyć o skażonym powietrzu, którym oddychamy.

Wśród miast, które są wymieniane jako bardzo zanieczyszczone, znalazły się m.in. Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Kielce czy Kraków. Najwyższe stężenie toksycznych pyłów PM2.5 zostało odnotowane w takich miejscowościach jak: Nowa Sól, Żary, Jelenia Góra, Kędzierzyn-Koźle, Katowice, Tarnów, Dębica, Rzeszów i Mielec.

Przed zanieczyszczonym powietrzem trudno jest się obronić. Możemy jednak sobie pomóc, stosując się do zaleceń specjalistów. Jedną z najbardziej skutecznych metod na walkę ze smogiem jest noszenie na twarzy maski przeciwpyłowej. Przydatna może być również hodowla roślin, takich jak skrzydłokwiat, fikus benjamina czy sansewieria, które przyczyniają się do usuwania toksyn z powietrza.

Polacy na największe niebezpieczeństwo są narażeni pod koniec każdego roku. Jesień to ten okres, podczas którego smog występuje w największych ilościach. Powodem są częste mgły występujące w tym okresie. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się, jakie objawy mogą wskazywać na zatrucie skażonym powietrzem.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNE".)

Następna strona