Zaczęło się. Blokady sparaliżowały całą Polskę, tysiące wyszły na ulice, cierpliwość się skończyła

Autor Monika Majko - 26 Października 2020

Polacy mają już dość tysiące obywateli wyszło po raz kolejny na ulice polskich miast. Właśnie się zaczęło, blokady sparaliżowały niemal cały kraj.

Polacy ostro zareagowali na czwartkowy wyrok wydany przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu uznali za niezgodnne z Konstytucją RP. Obywatele są wściekli, od kilku dni trwają nieustające protesty. Własnie zaczęła się blokada kraju, niemal cała Polska została sparaliżowana.

Dobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaDobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaCzytaj dalej

Czwartkowy wyrok sędziów Trybunału Konstytucyjnego spotkał się z ostrą reakcją Polaków. Orzeczenie Trybunału doprowadziło do złamania tzw. kompromisu aborcyjnego, który popierała znaczna częsć społeczeństwa, a w praktyce już wkrótce moze doprowadzić do całkowitego zakazu wykonywania aborcji na terenie naszego kraju. Z taką sytuacją nie zgadza się wielu obywateli, którzy postanowili głośno wyrazić swoje niezadowolenie.

Polacy wyszli na ulicę tuż po ogłoszeniu wyroku, w czwartek wieczorem protestowano w Warszawie, manifestancji zgromadzili się pod domem szefa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. W kolejnych dniach protesty objęły całą Polskę, a Ogólnopolski Strajk Kobiet, odpowiedzialny za koordynację akcji demonstracyjnych, zapowiada, że potrwają do czasu osiągnięcia celu.

W najbliższych dniach zaplanowano kilka akcji okazujących sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego, a także działań partii rządzącej. W poniedziałek o godzinie 16:00 rozpoczeła się ogólnopolska blokada, któa doprowadziła do paraliżu niemal całego kraju. W wielu miastach Polski odbywają się obecnie "spacery" i blokady samochodowe.

Polacy ponownie zjednoczyli sie na protestach i tłumnie ruszyli na manifestację. Doniesienia z protestów są wstrząsające, obywatele głośno domagają się uznania swoich racji. Dzisiejsza blokada obejmuje wiele polskich miast, na ulicach zapanował prawdziwy chaos. To jednak jeszcze nie koniec zaplanowanych działań.

- Od godziny 16 w kilkudziesięciu miejscach w kraju może dojść do utrudnień w ruchu drogowym w związku z organizowanymi protestami. Zgodnie z zapowiedziami, organizatorzy protestów będą dążyć do zablokowania ruchu poprzez blokowanie dróg i ulic samochodami, rowerami i pieszo. Policjanci, będą robić wszystko, co możliwe, aby w miarę możliwości upłynnić ruch i zorganizować objazdy. Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców -przekazała Polska Policja w oficjalnym komunikacie.

By dowiedzieć się więcej o ogólnopolskiej blokadzie, kliknij "Następna Strona"

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć
  2. Ohydnie obraziła Justynę Kowalczyk, teraz napisała znowu. Biegaczka zdecydowała, czy pozwie hejterkę do sądu
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Szkoły sparaliżowane. System do nauki zdalnej przestał działać, fatalna sytuacja
  7. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News