Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!

Polacy nadal nie wiedzą, do czego to służy
piqsels.com/CC0 public domain
Wstecz

1 z 8

Dalej

Polacy nadal nie wiedzą, do czego to służy

Polacy na co dzień używający długopisów nie zwracają uwagi, jak są zbudowane. Kiedy przyjrzymy się przedmiotowi z bliska, a raczej jego zatyczce, możemy zobaczyć dziwną i charakterystyczną dziurkę. Do czego służy?

Polacy nie są świadomi, co tak naprawdę trzymają w dłoniach. Często zdarzało się, że z nudów rozbieraliśmy długopis na części pierwsze. Wiele jego elementów zasługiwało na uwagę, lecz nigdy zatyczka. Kiedy jej się przyjrzymy, jest w niej dziurka. Ten trend zapoczątkowała firma BIC, lecz tak naprawdę nikt nie wie, po co i dlaczego.

Dziś nie tylko charakterystyczne żółto-niebieskie długopisy BIC mają dziurkę w zatyczce, ale również długopisy innych firm. Także ołówki automatyczne z zatyczką, a nawet kolorowe cienkopisy są wyposażone w dziwne otwory.

Niejeden z nas próbował zrobić z zatyczek otwór do picia, inni ze stresu żuli plastyczny przedmiot. Inni próbowali zawieszać długopis na zatyczce, by się nie zgubił. Te wszystkie wymyślone funkcje były koszmarnym błędem. Producenci wyjawili, po co zastosowali te dziwne - i jak się okazuje, całkiem pomocne - otwory.

Kliknij "Następna strona", aby w końcu dowiedzieć się, do czego służy na pozór nieprzydatna dziurka.

Zobacz także:

  1. Najmłodsze dziecko na świecie, które jest na diecie. Waga jej synka przyprawia o ciarki
  2. Tamten klimat już nigdy nie wróci. 15 zdjęć ze świąt Bożego Narodzenia w czasach PRL, od których zakręci się łezka w oku
  3. Nie tylko "żywy Ken". Ci mężczyźni wyglądają, jakby byli z plastiku, licznik ich operacji plastycznych przebił każdą skalę
  4. Mężczyzna był przekonany, że znalazł małe pieski. Zdębiał, kiedy okazało się, jakimi zwierzakami są naprawdę

Źródło: Google

Następna strona