O czym milczy Pola Raksa? Pikantne sekrety jej życia wbiją Was w fotele

Autor Michał Kubacki - 30 Marca 2019

Pola Raksa jest uważana przez wielu za najpiękniejszą polską aktorkę. Na ekranach zadebiutowała w 1960 roku, a 6 lat później skradła serca widowni rolą Marusi w kultowym serialu "Czterej Pancerni i Pies". Usunęła się w cień i stara się ukryć szokujące sekrety swojej przeszłości. Prezentujemy jej niezwykłą historię.

Pola, a właściwie Apolonia Raksa, urodziła się na Białorusi przed II wojną światową, a dom rodzinny w życiu aktorki praktycznie nie istniał. Dopiero po zakończeniu wojny zamieszkała we Wrocławiu, gdzie dorastała i rozpoczęła swoją karierę. Pod koniec lat 50. po raz pierwszy pojawiła się na okładce magazynu młodzieżowego "Dookoła Świata". Jej niezwykła uroda przyciągnęła uwagę reżyserki, Marii Kaniewskiej. Poszukiwała ona młodych twarzy do ról w filmie "Szatan z siódmej klasy". Pola została zaproszona na plan, a po premierze jej kariera zaczęła się rozwijać w zastraszającym tempie.

Aktorka, Pola Raksa, największą sławę zawdzięcza jednak serialowi "Czterej Pancerni i Pies", który ukazywał losy załogi czołgu Rudy i psa Szarika podczas II wojny światowej. To właśnie wtedy otworzyły się przed nią drzwi do kariery. Zaczęli o nią walczyć zarówno polscy, jak i zagraniczni reżyserowie. Była wówczas bardzo młoda i niedoświadczona. Bycie na świeczniku i presja bardzo źle na nią wpłynęły. Pola przytłoczona popularnością, powoli zaczęła usuwać się w cień. Większość osób była przekonana, że będzie ona światowej klasy aktorką, ale po roli Marusi, pojawiła się zaledwie kilka razy w innych produkcjach.

Obecnie ma 77 lat i nie pracowała na planie od 1993 roku. Ostatnim raz widzieć mogliśmy ją ujrzeć w filmie "Uprowadzenie Agaty". Obecnie kobieta zajmuje się projektowaniem i szyciem kostiumów dla aktorów teatralnych. Przez kilka lat prowadziła dział o tematyce mody w "Rzeczypospolitej". Dziś słyszymy o niej niewiele, mimo że była jedną z najbardziej docenianych i wychwytywanych postaci polskiego kina. Istnieją kwestie, o których serialowa Marusia wolałaby zapomnieć. Przedstawiamy kilka piorunujących ciekawostek z życia najpiękniejszej polskiej aktorki wszech czasów.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News