6 faktów, które ukrywają przed wami firmy pogrzebowe. Niektóre doprowadzają do białej gorączki

Pogrzeb i 6 faktów
.
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Pogrzeb i sztuczki zakładów

Pogrzeb nigdy nie jest łatwym doświadczeniem dla rodziny i przyjaciół zmarłego. Nie tylko przeżywanie żałoby jest w tym czasie najtrudniejsze. Przygotowania do ostatniego pożegnania ukochanej osoby nie raz są bardzo wyczerpujące, zwłaszcza emocjonalnie. Gdy ludzie są rządzeni przez rozpacz, pracownicy zakładów pogrzebowych często chcą na tym skorzystać. Oto, jakie fakty ukrywają. 

Pogrzeb członka rodziny zawsze jest ciężkim przeżyciem dla jego bliskich. Można śmiało powiedzieć, że to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu każdego człowieka. W trudnych chwilach najbardziej potrzebny jest spokój i wsparcie, jednak polskie prawo nakazuje, aby niezwłocznie po zgonie lub sekcji zwłok - jeśli była konieczna - zorganizować pochówek oraz załatwić wszelkie sprawy urzędowe. Mogłoby się zdawać, że takie trzeźwe i praktyczne spojrzenie na zagadnienie śmierci pomoże uporać się ze stratą, jednak najczęściej wcale tak nie jest, a zakłady pogrzebowe doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Pogrzeb jest bardzo smutną, ale też kosztowną ceremonią, która wymaga wielu przygotowań: od wyboru miejsca na cmentarzu, przez rozmowę z księdzem aż po załatwianie spraw w urzędach. Zazwyczaj pochówek to koszt od 4000 do 6000 złotych. Często osoby, które żegnają bliskiego po raz pierwszy zwracają się z prośbą o pomoc lub radę do zakładu pogrzebowego. Pracujący tam specjaliści w końcu doskonale znają wszelkie procedury, a ich chłodne podejście pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji. Nie wszystkim można jednak ufać. Zdarza się, że ci ukrywają przed rodziną 6 bardzo istotnych faktów dotyczących pochówku i przygotowania ciała.

Okazji do wprowadzenia w błąd jest bardzo wiele. W kocu to zakład pogrzebowy pokazuje trumny, organizuje transport, pomaga w wyborze kwiatów i przygotowaniu zwłok. Czasem zatai coś ze zwykłej chęci zysku, innym razem po prostu z lenistwa lub zapominalstwa. Osoby, które właśnie dowiedziały się o śmierci bliskiej osoby, zazwyczaj nie zwracają uwagi na bardzo istotne szczegóły, dzięki którym wszystkie przygotowania mogłyby być o wiele prostsze oraz tańsze.

Warto zapoznać się z trikami sprzedawców zawczasu, aby w tym najtrudniejszym momencie można ocenić uczciwość zakładu. Poznanie swoich praw i sztuczek bądź co bądź handlarzy jest bardzo istotne. Szczególną ostrożność należy zachować podczas wyboru trumny. Nic w tym dziwnego, bowiem to ona zazwyczaj jest najdroższym elementem całej uroczystości. To właśnie wtedy pracownicy zakładów pogrzebowych najczęściej ukrywają niektóre fakty, licząc że zasmucony klient będzie chciał jak najszybciej przejść przez wszystkie procedury i mieć to już za sobą.

Kliknij "Następna strona", aby poznać 6 najczęściej ukrywanych przez zakłady pogrzebowe faktów

Następna strona