4 wielkie gwiazdy PRL, które kochała cała Polska. Zmarły w absolutnym zapomnieniu

Pogrzeb tych gwiazd przeszedł bez echa
YouTube/OpolePiotrek
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

4 wielkie gwiazdy PRL, które kochała cała Polska. Zmarły w absolutnym zapomnieniu

Pogrzeb tych gwiazd nigdy nie znalazł się na pierwszych stronach gazet. Podbiły serca fanów w Polsce, a potem przepadły i odeszły w zapomnieniu. Warto sobie przypomnieć ich twarze - możliwe, że w Święto Zmarłych przypadkowo minęło się ich groby. Te kobiety miały wspaniałe perspektywy, ale życie zweryfikowało ich sukcesy.

Pierwszą ze wspomnianych gwiazd była wspaniała Teresa Tuszyńska. Jej pogrzeb był bardzo kameralnym wydarzeniem. Zmarła w wieku 54 lat, pogrzeb odbył się na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Debiutowała w wieku zaledwie 16 lat i uchodziła za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek XX wieku. Można ją kojarzyć z takich hitów jak "Do widzenia, do jutra" oraz "Rozwodów nie będzie". W latach 60. pracowała również jako modelka dla "Mody Polskiej".

Miała trzech mężów. Jej pierwsze dwa związki zakończyły się z powodu nadużywania przez nią alkoholu, a po samobójstwie niesłychanie jej bliskiego Adama Pawlikowskiego aktorka całkowicie oddała się używkom. To załamało jej karierę filmową i doprowadziło do jej śmierci. Ówczesnego męża Tuszyńskiej nie było nawet stać na pogrzeb.

Kolejną wielką gwiazdą polskiego ekranu w tamtej epoce była Elżbieta Czyżewska. Chociaż tak jak Tuszyńska zmagała się z alkoholizmem, dożyła aż 72 lat. Nazywana była "polską Marilyn Monroe" - nie tylko ze względu na urodę. Głównym powodem była rola Maggie odegrana przez nią w spektaklu "Po upadku" - był to pastisz sławnej seksbomby. 

W latach 60. zagrała w wielkich produkcjach: "Mąż swojej żony", "Żona dla Australijczyka", "Gdzie jest generał", "Giuseppe w Warszawie", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Rysopis", "Małżeństwo z rozsądku", czy "Wszystko na sprzedaż". Przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie popadła w alkoholizm po śmierci najbliższych. Zmarła w 2010 roku na raka przełyku, a jej pogrzeb odbył się cztery miesiące później na Powązkach w Warszawie.

W trend alkoholizmu wpisuje się również Maria Probosz. Słynęła z ról rozbieranych. Można było ją zobaczyć między innymi w "07 zgłoś się", "Tulipanie", "Porno", czy "Zabij mnie glino". O jej pogrzebie na łódzkim cmentarzu poinformowano dopiero w dniu pochówku. Była trzykrotnie zamężna i dzięki trzeciemu mężowi wyszła z choroby alkoholowej. W 2010 roku zmarła na raka.

Kolejną seksbombą, która wystąpiła w "07 zgłoś się" była Nina Gocławska. Z powodu ciąży jej rola ograniczyła się zaledwie do dwóch odcinków. Była też tancerką baletową i prezenterką telewizyjną. Prowadziła konkursy Miss Polonia i występowała w Teatrze Roma. Zmarła w wieku 51 lat i została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć Teresę Tuszyńską.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Japoński sernik to absolutny hit. Robi się go tylko z 3 składników, a wasze podniebienia czeka prawdziwa ekstaza
  2. Przygarnia stare i porzucone psy. Robi z nimi rzeczy, na widok których łzy same lecą z oczu, rozdzierające serca zdjęcia
  3. Bajecznie prosta sztuczka na zamknięcie drzwi widelcem. Już nigdy nikt nieproszony nie wejdzie
     

źródło: super express

Następna strona