Porażające sceny na pogrzebie Romualda Lipki. Nikt nie spodziewał się wydarzeń, które nastąpiły

pogrzeb
eastnews.pl
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Wielki pogrzeb Romualda Lipki. Wśród bliskich pojawiły się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Na pogrzeb Romualda Lipki przyjechały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Ludzie zebrali się tłumnie, by pożegnać kompozytora na ulicach Lublina.

Pogrzeb Romualda Lipki, który odbył się w Lublinie, zgromadził wiele znanych osób. Niedawno śmierć artysty wstrząsnęła całym krajem. Kompozytor zmarł na raka 6 lutego 2020 roku w wieku 69 lat. Jego ciało zostało pochowane w najstarszej i najsłynniejszej nekropolii we wschodniej Polsce. Bliscy lidera Budki Suflera zgromadzili się w Archikatedrze w Lublinie, by oddać mu hołd. Fani śledzili uroczystość na ulicach, oglądając relację na żywo na telebimie. Przygotowano także specjalne autobusy, dzięki którym można było bezpłatnie dotrzeć na cmentarz, żeby pożegnać Romualda Lipkę.

Pogrzeb kompozytora rozpoczął się o godzinie 13:00. Godzinę przed pogrzebem, stojący na balkonie ratusza trębacz, uroczyście zagrał hejnał oraz melodię przeboju Budki Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz". Po ustawieniu trumny przed ołtarzem, członkowie zespołu pomodlili się przy niej. Wśród zgromadzonych pojawili się m.in. Beata Kozidrak oraz Izabela Trojanowska. Na pogrzebie pojawił się również Krzysztof Cugowski.

Pogrzeb Romualda Lipki odprawił arcybiskup Stanisław Budzik. Duchowny przytoczył fragment piosenki Budki Suflera, "Gdyby jutra nie było". Uroczystość, podczas której wielu zgromadzonych nie potrafiło powstrzymać łez wzruszenia, miała bardzo podniosły charakter. Jednym z obecnych był również prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Po tym, jak rozpoczął się pogrzeb, arcybiskup wyjawił, że Romuald Lipko przed śmiercią codziennie przyjmował komunię. Podczas ceremonii przemawiał prezydent Lublina oraz zastępca przewodniczącego Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Uroczystość skończyła się po godzinie 14:00. Radio Lublin poinformowało o wystawieniu księgi kondolencyjnej poświęconej pamięci zmarłego, do której wpisali się m.in. Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

Zobacz także:

  1. Śpisz w podobnych pozycjach? Można po nich poznać, jakie masz zdrowie
  2. Używasz ich codziennie w zły sposób. Mają ukryte, ale banalne i przydatne funkcje
  3. Wszyscy je jemy codziennie, a skracają życie. 12 pokarmów, których lepiej unikać jak ognia
  4. Kobieta przez ponad 10 lat nie myła zębów. Uwaga, efekt może powalić

Następna strona