Pobyt w tym kraju, to jak pchanie się na własny pogrzeb. Tutaj wszystko chce cię zabić

pogrzeb
Pixabay.com/elianemey
Wstecz

1 z 12

Dalej

Pogrzeb - to czeka każdego, kto wyruszy w podróż do Australii bez odpowiedniego przygotowania i przewodnika. Kontynent jest pełen śmiercionośnych zwierząt, jadowitych owadów, pająków i węży. Nie można czuć się pewnie nawet w towarzystwie koali. W tym kraju wszystko czyha na twoje życie. Przedstawiamy zagrożenia, które czekają na śmiałków wybierających się do Australii. Gdy zobaczycie tę galerię, przestaniecie marzyć o podróży w to miejsce.

Pogrzeb to coś, co nigdy nie kojarzy się dobrze. Niechętnie bierzemy udział w tym wydarzeniu, ale jest to sposób na ostatnie pożegnanie z osobą, która była nam bliska. Śmierć to temat tabu i nie mówimy o tym otwarcie, jednak jest to coś, co czeka na każdego. Niektórzy spotykają się z kosiarzem dużo wcześniej, ale jest miejsce na ziemi, w którym praktycznie na każdym kroku ocieramy się o śmierć.

Mowa o Australii, czyli kontynencie położonym na południowej półkuli, którego obszar obejmuje kraj o tej samej nazwie, oraz Tasmanię i inne okoliczne wyspy. Państwo jest bardzo wysoko rozwinięte w porównaniu do innych krajów. Według badań z 2014 roku Australia znajduje się na drugim miejscu na świecie pod względem współczynnika rozwoju społecznego.

O Australii w Internecie mówi się sporo, głównie ze względu na ogromną ilość śmiercionośnych stworzeń, które tylko czekają, aby nas ugryźć, ukąsić lub użądlić. Według niektórych podań, w tym kraju żyje 8 na 10 najbardziej jadowitych stworzeń na ziemi. Wyróżnia się m.in. jadowite skolopendry, które polują nawet na małe węże, toksyczne meduzy, których jad jest 100 razy silniejszy od kobry królewskiej, zabójczy gatunek ośmiornic, jadowite ślimaki, kolczaste ryby zwane szkaradnicami i inne wybryki natury. Do ciekawostek należy również fakt, że w Australii potrafi spaść grad wielkości piłki tenisowej.

Pogrzeb - to coś, czego wolelibyśmy uniknąć. Niestety, wyruszając do Australii, lepiej jest spisać swój testament i list pożegnalny, ponieważ możemy nie wrócić stamtąd żywi. Stworzenia, które tam żyją, stanowią śmiertelne zagrożenie, bez odpowiedniego przygotowania i przewodnika możemy wpakować się w poważne kłopoty zdrowotne. Oto galeria, która przedstawia inne zagrożenia czyhające na nas na tym kontynencie. Po jej obejrzeniu już nigdy nie pomyślicie o podróży do Australii.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona