Wszyscy byli w błędzie? Wyleczenie się z koronawirusa nie oznacza końca kłopotów, porażające wyniki badań

Płuca
East News Xinhua News
Reklama
Wstecz

1 z 5

Dalej

Nawet po wyleczeniu COVID-19, płuca mogą pozostać bardzo obciążone

Wiadomo już, że płuca są szczególnie zagrożone chorobą wywoływaną wirusem SARS-CoV-2. Obecnie prowadzone są badania, które mają pomóc w ustaleniu, jakie są długofalowe skutki COVID-19 dla naszych organizmów. Chociaż to wciąż wstępne wyniki, może okazać się, że nawet wyleczona choroba spowodowana zarażeniem się koronawirusem, będzie miała wpływ na nasze zdrowie w przyszłości.

Wstępne wyniki badań pokazują, że płuca mogą być obciążone nawet po zwalczeniu COVID-19

Rozprzestrzeniająca się choroba COVID-19 wywołuje stan zapalny, który bardzo obciąża nasze płuca. Chociaż obecnie najważniejsze jest wyleczenie osób zarażonych koronawirusem oraz opracowanie szczepionki, chińscy i amerykańscy naukowcy postanowili zbadać, jakie mogą być długofalowe skutki choroby COVID-19. Otrzymano dopiero wstępne wyniki badań, które będą jeszcze potwierdzane, jednak są one niepokojące. W niektórych przypadkach koronawirus pozostawia w płucach wyraźne ślady, obniżając ich wydolność.

Może okazać się, że nasze płuca będą osłabione nawet w przypadku, w którym wyleczymy się z choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Chińscy oraz amerykańscy radiolodzy postanowili się przyjrzeć temu, jak zachowują się nasze płuca po wyleczeniu. Chociaż pojawiły się dopiero wstępne wyniki badań, część z nich wzbudziło niepokój naukowców. Dotyczyło to w szczególności wydolności oddechowej.

Płuca osób, które przeszły chorobę COVID-19, wciąż będą obserwowane przez naukowców. Do tego, by poznać długofalowe skutki choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 potrzeba jeszcze wielu badań na większej grupie osób.

Kliknij "Dalej", aby poznać wyniki wstępnych badań

Zobacz także:

  1. Ciasto czekoladowe zrobić tylko z 2 składników. Wystarczy poznać jeden sprytny trik, niebo w gębie
  2. Jak uchronić się domowymi sposobami przed zarażeniem? Jest kilka, które mogą pomóc
  3. Wirus przenosi się na żywności? Wiadomo, jak się ustrzec, opublikowano poradnik
  4. Nagle na sesję zdjęciową zakradł się bezpański pies. Niewiarygodne, co zaczął wyczyniać przed obiektywem

źródło: Radio Zet

Następna strona