Te rasy psów nadają się do dzieci. Takiego słodkiego psiaka bez obaw możesz kupić wnuczkowi lub dziecku

Pies
Shutterstock
Reklama
Wstecz

1 z 18

Dalej

Pies nie powinien być chwilową zachcianką naszej pociechy. Nie należy również kupować psa „dla dziecka”, ale dla rodziny z dzieckiem - jak najbardziej. Są rasy psów, które idealnie nadają się do przebywania z małymi dziećmi. Są towarzyskie i bardzo chętnie pilnują swojego najmłodszego towarzysza. Przedstawiamy 16 ras psów, które idealnie sprawdzą się jako przyjaciele dzieci. 

Pies jest niepodważalnie najlepszym przyjacielem człowieka, ponadto jest uroczym zwierzęciem, o którym marzy niemal każde dziecko. Powinniśmy jednak pamiętać, że posiadanie czworonoga wiążę się z licznymi obowiązkami, a także wyrzeczeniami. Większość posiadaczy hodowli nie przepada za pytaniem „Jaki pies dla dziecka?” lub „Czy ten pies nadaje się dla dzieci?”. Ponieważ oczami wyobraźni już widzą, jak ich wychowanek jest na początku świetną zabawką dla pociechy, a później niestety staje się niepotrzebny i często zostaje oddany do schroniska, lub wyrzucony na ulicę.

Dzieciństwo spędzone u boku pieskiego kumpla może być wspaniałą przygodą. Jednak to, czy relacja dziecka z psem przerodzi się w szczególną więź, początkowo zależy niemal wyłącznie od rodziców i ich mądrej decyzji. 

Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, że pies nigdy nie może być „dla dziecka”. To towarzysz całej rodziny, która bierze za niego pełną odpowiedzialność. Każda rasa psa to zupełnie inny charakter. Jedne psy są bardziej towarzyskie i potrzebują dużo uwagi, inne z kolei cenią sobie spokój i nie lubią, kiedy zaczepia je jakiś ciekawski maluch. Zatem przed zakupem psa, warto zaczerpnąć trochę wiedzy, jakie psy możemy wziąć pod uwagę, mając w domu małe dziecko. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 16 ras psów, które idealnie sprawdzą się jako towarzysze maluchów. 

Kliknij "Następna Strona" i poznaj pierwszą rasę. 

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. 72-letnia kobieta wyszła za mąż za 27-latka. Do sieci trafiły zdjęcia ich gorących pocałunków
2. Polsat ujawnił ohydne skandale pedofilskie. 5 z nich jest najobrzydliwszy
3. Lista produktów, które najczęściej powodują raka. Gdy zapoznasz się z tą listą będziesz w szoku
 

Następna strona