Właściciele tych psów mają bardzo mało czasu. 11 ras żyje bardzo krótko, część z nich nie przeżyje nawet 5 lat

Pies
. @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 13

Dalej

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego każdy chciałby, żeby jego pupil żył jak najdłużej. Niektóre rasy niestety ze względu na swoją budowę ciała, wielkość i różne inne czynniki żyją dużo krócej niż pozostałe. Jeśli masz któregoś z tych czworonogów, powinieneś cieszyć się każdą chwilą spędzaną w jego towarzystwie. Rzadko zdarza się, żeby któryś z nich żył dłużej.

Pies podobnie jak człowiek jest narażony na różne choroby, które wpływają na długość jego życia. Jedne są prawdziwym okazem zdrowia, inne z kolei należą do tych bardziej chorowitych, z którymi wizyty u weterynarza będą bardzo częste.

Chcielibyśmy, by nasze pupile były z nami jak najdłużej. Niestety, średnia długość ich życia wynosi zaledwie 11 lat. Na domiar złego, istnieją też rasy psów, których przedstawiciele odchodzą już w wieku 5-8 lat, a to zdecydowanie za szybko. Decydując się na psa takiej rasy, musimy być gotowi na zbyt wczesne i niezwykle bolesne pożegnanie.

Rasy, które należą do krótkowiecznych psów, są niezwykle popularne. Ich właściciele rzadko zdają sobie sprawę z tego, że ich życie nie będzie trwało długo. Warto wiedzieć, które psy będą żyły krócej, a które spędzą z nami dłuższą część życia.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się, który pies nie dotrzyma nam długo towarzystwa.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Te budynki istnieją naprawdę i na co dzień mieszkają w nich ludzie. 14 niesamowitych zdjęć domów jak z bajki
  2. Jakie zwierzę zobaczyłeś najpierw? To mówi o Tobie więcej niż mogłoby się wydawać prawda może zaboleć
  3. Mąż dostał książkę w prezencie od żony. Kiedy zobaczył, co jest w środku, jeszcze długo nie mógł przestać płakać
     

Następna strona