Powód, dla którego pies chodzi za Tobą do toalety Cię zdziwi. 11 rzeczy o Twoim pupilu, których na pewno nie wiedziałeś

Pies
Pexels
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Pies towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat i naprawdę można powiedzieć, że jest naszym najlepszym przyjacielem. Mimo, że wiele zachowań naszych czworonogów jest dość czytelnych i jasnych, są wśród nich też te, na które nie potrafimy znaleźć wyjaśnienia. Na szczęście dzięki pracy wielu weterynarzy i latom badań dziś możemy odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań dotyczących psiego zachowania.

Pies jest bardzo wrażliwą i czułą istotą. Każdy właściciel dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nasi pupile wymagają wiele uwagi i miłości swojego opiekuna. Zrozumienie psa na ogół nie sprawia zbyt wielu problemów, sporo z zachowań tych pociesznych czworonogów jest oczywiste, tak jak okazywanie miłości poprzez lizanie i przytulanie właściciela, lub trącanie nosem miski, by dać znać opiekunowi o wyraźnym nadejściu pory obiadowej.

Zdarza się jednak, że niektóre z psich zwyczajów spędzają nam sen z powiek i każą się głowić nad dziwnym zachowaniem naszego towarzysza. Nie wszyscy z nas są zwierzęcymi behawiorystami, czy zaklinaczami psów, dlatego możemy mieć problemy z odczytaniem psiego języka. Jednym z takich przypadków jest dobrze wszystkim znany "psi wzrok". Nasi pupile najczęściej stosują tę zagrywkę nie dlatego, że chcą nas o coś poprosić, tak jak często czynią to dzieci. Jest to psi wyraz szczerej miłości do właściciela. W ten sposób nasz pupil chce wzmocnić łączącą nas więź i podbudować wzajemne zaufanie. Innym równie zagadkowym zachowaniem jest śledzenie właściciela. Psy chodzą przy naszej nodze od pokoju do pokoju, co może czasem wydawać się dziwne, a nawet bywać irytujące. Co kieruje psiakami? 

Przedstawiamy Wam najciekawsze, a niekiedy nawet najdziwaczniejsze zachowania psów, które mają swój konkretny powód. Wiele z nich może Cię zdziwić.

Kliknij "Następna strona", by poznać zdumiewające psie zachowania i ich powody.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
2. Nowotwór wręcz uwielbia pewne produkty. Przestrzegamy przed rakotwórczą żywnością, którą spożywamy codziennie
3. Syn Beaty Szydło wziął ślub. Jego wybranka to kopia jego mamy, na weselu śmiali się do rozpuku

Następna strona