Jamnik z husky, pitbull z chihuahua. Najdziwniejsze krzyżówki psów, 8 pozycja jest przesłodka

Pies
Pixabay/Free-Photos
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Oto 12 krzyżówek psów, w których można się zauroczyć

Pies, odkąd powstały media społecznościowe, może stać się internetową gwiazdą. Najwięcej profili mają przeurocze zwierzaki, które odróżnia coś od pozostałych. Nie dziwi więc, że najwięcej popularnych piesków to krzyżówki, które na pierwszy rzut oka nie powinny istnieć. W rzeczywistości jednak biologia pozwala na połączenie ich genów. Najbardziej dziwią w szczególności krzyżówki jamnika i husky, czy pitbulla i chihuahua'y.

Pies dalmatyńczyk i jamnik mogą zostać ze sobą skrzyżowane. Tak samo husky z chow chow (rasą pochodzącą z Mongolii), które są puchate i wyglądają na bardzo przyjazne. Wszystkie psy, w zależności od krzyżówek ras, mają swoje potrzeby, a także różnią się pod względem biologicznym. Nie wszystkie rasy zyskały na ingerencji człowieka w ich geny, bowiem niektóre, z powodu dość sztucznych połączeń, chorują na schorzenia, które wywołały właśnie eksperymenty.

Wszystkie pieski, o ile osoba opiekująca się nimi jest zapoznana z ich osobowością, potrzebami, a także ewentualnymi schorzeniami, na które mogą zachorować w czasie swojej psiej egzystencji, podczas całego swojego życia mogą być bardzo szczęśliwe. Niestety, krzyżówki te raczej nie poradziłyby sobie w większości same - bez pomocy człowieka. Dobrym przykładem może być tutaj połączenie psa husky, a także corgi. Z jednej strony pies, który przypomina swoim wyglądem wilka, wytrzymały, wyposażony w potężne mięśnie i kościec, a z drugiej strony corgi - pies wścibski, nieufny, z krótkimi kończynami, który radzi sobie bardziej za pomocą sprytu, aniżeli siły. Bez pomocy człowieka, który nieustannie dba o to, aby psy miały co jeść, ich życie mogłoby być przykre i w naturalnym środowisku zakończyłoby się stosunkowo szybko. Czy więc ewolucja sama mogłaby stworzyć takie krzyżówki? Niektórzy naukowcy powątpiewają w to, choć oczywiście tego typu sytuację ciężko jest przewidzieć.

Trzeba przyznać, że pomimo kontrowersyjnych debat na temat łączenia ze sobą często skrajnie różniących się od siebie ras, psy te wyglądają przeuroczo, i, o ile ktoś jest dla nich dobry i chce zapewnić im dobre warunki do życia, chce opiekować się nimi, krzyżowanie ras nie powinno być traktowanie jako niemoralne czy nieetyczne.

Kliknij "Następne zdjęcie", żeby zobaczyć pierwszą, niesamowitą krzyżówkę!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną je nawet zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]

Źródła: Gazeta, Imgur, Kochamy Zwierzaki

Następna strona