13 najmniejszych psów świata. Zwierzaki na zdjęciach są wręcz mikroskopijne

Pies, najmniejszy na świecie
unsplash/ipet photo/ @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 19

Dalej

Najmniejsze na świecie psy

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. Miłość, jaką te czworonogi potrafią obdarzyć swojego właściciela, jest często trudna do opisania. Choć zdaniem niektórych "to tylko zwierzę", psy są gotowe poświęcić się dla swojego pana i co więcej, są mu tak oddane, że w trudnych chwilach nie opuszczą go nawet na krok. Takie zachowania są niezwykle wzruszające, a gdy ich miłość połączymy z poruszającym wyglądem, ciężko przejść obok takiego zwierzaka obojętnie. 

Każdy pies, w zależności od rasy, charakteryzuje się czymś innym. Dokładnie tak samo wygląda to w przypadku kotów, których grono wielbicieli jest równie szerokie, ale tym razem skupmy się najczęstszych rozrabiakach. Cechą charakterystyczną dla jednych czworonogów jest umaszczenie, dla kolejnych waga, a dla jeszcze innych rozmiar. Niektóre z tych czworonogów potrafią osiągać naprawdę niewiarygodnych rozmiary, gdy już dorosną, co często jest sporym zaskoczeniem dla ich opiekunów. 

Oczywiste jest, że jeśli mowa o wzroście, to musimy brać pod uwagę nie tylko te sytuacje, gdy pupil jest naszego wzrostu, ale też te, gdy jest on tak malutki, że spokojnie mieści się w dłoni.  Co prawda wiele zwierząt, nie tylko psów, jest takimi na samym początku, jednak istnieją rasy, które pozostają takie przez całe życie. 

York, chihuahua, szpic miniaturowy i wiele innych - cechą rozpoznawczą każdego z tych psiaków jest to, że nawet gdy są już dorosłe, są małe jak szczeniaki. Trzeba przyznać, że chyba nie ma na świecie drugiego tak uroczego widoku, jak miniaturowy piesek, który do tego wszystkiego uwielbia się przytulać. Zdecydowanie można oszaleć i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Poniżej przedstawiamy Ci kilkanaście najmniejszych, a tym samym najsłodszych na świecie ras psów. Niektóre ze zdjęć są wprost rozbrajające. 

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć najmniejszego psiaka. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Bajecznie prosta sztuczka na zamknięcie drzwi widelcem. Już nigdy nikt nieproszony nie wejdzie
  2. 4 wielkie gwiazdy PRL, które kochała cała Polska. Zmarły w absolutnym zapomnieniu
  3. Ma buzię słodkiego aniołka i nikt nie domyśla się, jak wygląda jej ciało. Widok jest porażający, nie da się go zapomnieć  

Następna strona