Masz w domu psa? Przez najbliższe dni będą zagrożone, trzeba uważać

Pies znajduje się w sporym niebezpieczeństwie, należy uważać
unsplash.com Mark Zamora
Wstecz

1 z 8

Dalej

Pies znajduje się w sporym niebezpieczeństwie, należy uważać

Pies może być szczególnie zagrożony przez kilka najbliższych dni. Opiekunowie czworonogów powinni być świadomi niebezpieczeństwa i tym bardziej zatroszczyć się o swoich pupili.

Naukowcy postanowili przeanalizować m.in. buldogi oraz labradory. Doszli do zaskakujących wniosków. Wyodrębnili kilka ras, których zdrowie jest szczególnie narażone w czasie upałów. Posiadacze czworonogów nie do końca mogli być świadomi, co zagraża ich pupilom. Jak wiadomo, psy pocą się głównie przez łapy oraz nos, dyszenie także pomaga uregulować im ciepłotę ciała. Niestety, nie wszystkie rasy dobrze sobie z tym radzą, a tragicznym skutkiem wysokich temperatur może być śmiertelny udar. 

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się, jakie dokładnie rasy psów są zagrożone i dlaczego. Statystyki mówią same za siebie.

Zobacz także:

  1. 10 kobiet, które przesadziły z powiększaniem ust. Zdjęcia dla odważnych, przy ostatnim trudno powstrzymać jeden odruch
  2. Po ulicy błąkał się samotny pies. Gdy mężczyzna przeczytał, jaką notatkę miał przyczepioną do obroży, zalał się łzami
  3. Kupili psa, ale się mocno zdziwili. Gdy zobaczył go weterynarz, od razu wezwał policję
  4. Skóra zdjęta z mamy, poznajecie? Córka słynnej polskiej aktorki idzie w ślady mamy

Źródło: Focus

Następna strona