Nie tylko pies może być przyjacielem człowieka. Te koty uratowały życie swoim właścicielom, 8 niesamowitych historii

Pies
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Pies nie jest jedynym zwierzęciem, które jest uważane za przyjaciela człowieka. Koty również potrafią mocno zżyć się ze swoim właścicielem i okazywać mu tę miłość na każdym kroku. Niektóre nawet wykazały się nie lada odwagą i ocaliły życie swoich opiekunów. Te bohaterskie czyny sprawiły, że mówił o nich cały świat. Część z nich jest naprawdę wzruszająca. Przedstawiamy 8 niesamowitych historii, które mogą zmienić myślenie ludzi o zwierzętach, które uznawane są za jedne z najbardziej leniwych.

Pies uważany jest za najlepszego przyjaciela człowieka, co zostało nawet potwierdzone badaniami naukowymi. Dużo zalet z posiadania psa wiąże się głównie z psychiką człowieka, co jest wyjątkowo istotne. Stres w pracy i życiu osobistym, szybkość życia i wiele innych czynników nie pozwala nam na prawdziwy odpoczynek i relaks, a to nie wpływa dobrze na nasze zdrowie psychiczne. Jest to jednak dużo łatwiejsze, jeśli opiekujemy się psem, ponieważ sama jego obecność wpływa na nas kojąco.

Od lat toczą się batalie pomiędzy zwolennikami psów i kotów, każdy ma swoje za i przeciw. Okazuje się jednak, że oba czworonogi mogą być najlepszym przyjacielem człowieka.

Koty są bardzo tajemniczymi stworzeniami. Chodzą własnymi ścieżkami, nie potrzebują ciągłej uwagi człowieka i nie mają nic przeciwko samotności. Może właśnie samotność kotów i zmiana stylu życia współczesnego człowieka przyczyniły się do tego, że koty powoli doganiają psy. Co prawda te ostatnie nadal są na prowadzeniu, jednak koty mają spore szanse na wyjście na prowadzenie, jako że są dużo lepiej przystosowane do współczesnego stylu życia.

Wbrew opiniom osób anty-kocio nastawionych, posiadanie takiego pupila jest wskazane, chociażby ze względów zdrowotnych. Ich obecność, co zostało potwierdzone badaniami, o 30 procent zmniejsza ryzyko zawału lub udaru. Te zwierzęta są znakomitymi terapeutami, ponieważ mruczenie ma wpływ na ciśnienie krwi i znaczną poprawę nastroju, a przejęcie ich obyczaju drzemki w ciągu dnia dobrze wpływa na pamięć i kreatywność.

Niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć w Telewizji bądź przeczytać w kolorowej prasie o kotach, które uratowały życie swoim właścicielom. Te na pozór leniwe zwierzęta dzięki swoim zmysłom potrafią wyczuć niebezpieczeństwo i skutecznie przed nim ostrzec. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 8 niesamowitych historii, które poruszą Wasze serca.

Kliknij "Następna Strona" żeby poznać pierwszą historię.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Tata zgwałcił swojego 6 letniego synka razem z kolegami. Dziecko milczało, żeby ojciec nie poszedł do więzienia
2. Ujawniono gdzie naprawdę pracuje Marta Kaczyńska. Szczęki opadną Wam aż do ziemi
3. Julia Wieniawa to prawdziwa seks bomba. 7 zdjęcie tylko dla dorosłych

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu