16 najwierniejszych ras psów. Jeżeli jesteś właścicielem któregoś z nich, masz ogromne szczęście

Pies
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 18

Dalej

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wielu zgodzi się z tym stwierdzeniem. Od tysięcy lat nasze gatunki współpracują, dzięki temu między ludźmi, a czworonogami wytworzyła się więź, o której dobrze wie każdy właściciel psa. Niektóre rasy tych zwierząt są wyjątkowo wierne swoim ludzkim panom. Prezentujemy zestawienie najwierniejszych psich ras.

Każdy z psów jest wspaniały na swój uroczy sposób, a każdy ma swojego faworyta. Na przestrzeni tysięcy lat wyodrębniło się wiele ras psów, różniących się diametralnie. Powstaniu tych ras często towarzyszyła ingerencja ludzi. Czworonogi były i są wykorzystywane w różnych celach od pasterstwa, przez ratownictwo i myślistwo po dekorację mieszkania. Niektóre współczesne rasy psów zostały celowo wyhodowane przez krzyżowanie odpowiednich osobników. Takim przykładem może być rasa mopsów. Psycholodzy zwierzęcy wytypowali aż 16 wyjątkowo wiernych ras psów na podstawie ich cech rasowych. 

Niektóre z tych ras są wierne ze względu na partnerską więź między psem, a człowiekiem (np. rasy myśliwskie), inne z kolei mogą służyć za towarzyszy zabaw i mają pełne zaufanie do swoich opiekunów. Pies nie mógłby ewoluować w ten sam sposób, gdyby nie zaufał człowiekowi i nie dał się oswoić. Tozaufanie i przywiązanie do właściciela sprawia, że nasi czworonodzy przyjaciele są tak wierni.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć galerię najwierniejszych ras psów. Jeżeli jesteś właścicielem któregoś z nich, możesz się uważać za prawdziwego szczęściarza!

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zdjęcia z tego ślubu przejdą do historii. Wszystko przez zachowanie psa, który pojawił się na ceremonii
2. Tata utopił się wraz ze swoją malutką córeczką. Gdy poznacie powód, popłaczecie się
3. Popek przekroczył wszelkie granice. Te zachowania wprawiają w osłupienie

 

Następna strona