Mamy je w domach, a są zagrożeniem. Silnie trujące rośliny dla naszych psów i kotów

Pies lub kot mogą zdechnąć w męczarniach po skosztowaniu TYCH roślin
unsplash.com/Tran Mau Tri Tam
Wstecz

1 z 13

Dalej

Pies lub kot mogą zdechnąć w męczarniach po skosztowaniu TYCH roślin

Pies, kot, królik lub każde inne małe zwierzę domowe może zdechnąć w męczarniach po zjedzeniu roślin wymienionych w tej galerii. Jeśli posiadasz pupila, natychmiast sprawdź, czy masz w domu te rośliny i kwiaty - stanowią śmiertelne zagrożenie.

Pies lub kot są żywymi zwierzakami, które czasem trudno upilnować. Ten, kto decyduje się na przyjęcie pod swój dach żywej istoty powinien zadbać o jej bezpieczeństwo. W przypadku małego dziecka zabezpieczamy np. kuchenkę gazową lub kanty mebli; w przypadku czworonogów lepiej zadbać o domową florę.

Wiele popularnych roślin doniczkowych posiada w sobie masę trujących substancji chemicznych. Mają one chronić roślinę przed drapieżnikami - nawet popularne kwiaty domowe, choć nie grozi im większe niebezpieczeństwo, mogą zwierać truciznę. Często ich soki mają gorzki smak, co ma zniechęcać psa lub kota; nie zawsze wywołuje to pożądany efekt.

W galerii znajduje się kilkanaście roślin, które z chęcią hodujemy w domu i na balkonach - są niewymagające, a ich wygląd jest przyjemny dla oka. Stanowią jednak śmiertelne niebezpieczeństwo dla najmniejszych pupili. Warto zapoznać się z ich opisem i dowiedzieć się, jaką krzywdę mogą wyrządzić zwierzęciu.

Kliknij "Następna strona", aby poznać pierwszą trującą roślinę. Usuń ją z domu, stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zobacz także:

  1. Jak składasz swoją dłoń? Ułożenie palców zdradza najbardziej skrywaną prawdę o Tobie
  2. Najgorsze 5 błędów kobiet, za które muszą słono zapłacić. Ostatni jest wręcz przygnębiający
  3. Najbliższy przyjaciel Jana Pawła II stał na czele pedofilskiej sekty. Fakty, o których Watykan do dzisiaj nie chce mówić głośno
  4. Została żoną poczciwego rolnika. Dopiero po 10 latach dowiedziała się, że zabił dziesiątki osób

Źródło: Genialne

Następna strona