Twój pies dziwnie się zachowuje, ale nie wiesz o co mu chodzi? Oto 12 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby go zrozumieć

Autor Aneta Wasilewska - 1 Listopada 2019

Pies, chociaż bardzo kocha swojego opiekuna, nie jest w stanie się z nim komunikować werbalnie. Jednak dokładnie na takiej samej zasadzie, jak w przypadku niemowląt, można rozszyfrować jego zachowanie i wywnioskować z niego wiele cennych informacji. Wystarczy tylko uważnie przyglądać się temu, co robi nasz pies.

Istnieje 12 podstawowych zachowań psów, które warto znać, by wiedzieć, czego oczekuje nasz psi kompan. Wierny i lojalny przyjaciel człowieka na swój sposób daje znać o swoich potrzebach i pragnieniach. Poprzez niektóre psie gesty można także wywnioskować, co w danym momencie nasz pupil odczuwa.

Każdy opiekun czworonoga na pewno zauważył zachowania, które przedstawione są w galerii. Dotyczą one wszystkich psów i oznaczają dokładnie to samo. Czasami zachowanie psa może sygnalizować nie tylko uczucia czy potrzeby, ale także być pierwszym objawem choroby, o którym niezwłocznie należy powiadomić weterynarza, by pies jak najszybciej został prawidłowo zdiagnozowany.

Pierwsze zachowanie psiaka, które znane jest wszystkim, to przynoszenie zabawki. W ten sposób pies sygnalizuje, że ma ochotę się bawić. W przypadku bardzo aktywnych czworonogów, warto pomyśleć, o tym, by zabawki zabierać ze sobą nawet na spacer. Pies znajdujący się na powietrzu będzie czerpał jeszcze większą radość z zabawy, a możliwe, że dołączy się do niej także jakiś inny pupil.

Kliknij "Następna strona", by rozszyfrować kolejne zachowanie psa.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Rewolucyjna dieta chlebowa z nieziemskimi rezultatami. Dziecinnie prosty przepis na chleb, smakuje bajecznie
2. Kobieta uwieczniła na zdjęciach ostatni dzień ze swoim psem. Później zawiozła go do kliniki
3. W kuchni mężczyzny dokonano strasznego odkrycia. Zaniedbany zwierzak cierpiał w samotności
4. Widok jest druzgocący. Kinga Rusin zamieściła zdjęcia z cmentarza ujawniające okropną prawdę

źródło: kochamyzwierzaki

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News