Domownicy będą błagać o więcej. Najlepsze pierogi z truskawkami zawierają sekretny składnik

Autor Mateusz Sidorek - 13 Czerwca 2020

Pierogi z truskawkami to popularne danie, które wraca na nasze stoły każdego lata. Na to, że jest jedną z najczęściej podawanych potraw w sezonie letnim, wpływa kilka czynników. Przede wszystkim pierogi w takiej formie są bardzo lekkie, słodkie i w dodatku ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu.

Pierogi z truskawkami to też idealne danie, kiedy w sezonie letnim mamy zbyt wiele słodkich czerwonych owoców. Jeśli truskawki przestają się mieścić w naszej zamrażarce to czas, aby zrobić z nich pożytek. Warto użyć ich jako farszu do naszych pierogów, które następnie będziemy mogli podać dzieciom. Maluchy uwielbiają tę potrawę, co do tego nie ma wątpliwości.

Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie, aby wasze pierogi z truskawkami były idealne, musicie spełnić kilka warunków. Często są sprawy uznawane za niuanse, ale to właśnie one decydują o tym, czy nasza potrawa ma wyjątkowy smak i wyróżnia się wśród innych. Z tej okazji mamy dla was kilka pomocnych porad, które będziecie potem mogli przekazać swoim bliskim.

Składniki:

pół kg mąki,
szczypta soli,
maślanka,
truskawki świeże lub mrożone,
cukier,
masło.

Czas zabrać się za nasze pierogi z truskawkami. Przejdźcie do dalszej części naszej galerii, aby poznać kolejne kroki zawarte w tym prostym przepisie, który latem robi furorę w każdej kuchni. Wasi bliscy będą wam wdzięczni, a dzieciaki poproszą o dokładkę - możemy się założyć.

Kliknij "Następna strona", aby poznać przepis na pierogi z truskawkami

Zobacz także:

  1. Po wyjęciu z pudełka pizza wygląda w podobny sposób? Lepiej jej nie jeść, skutki mogą być opłakane
  2. Alexis z "Dynastii" ma dziś 90 lat. Niebywałe, jak wygląda, trudno oderwać oczy
  3. Mało kto wie, że Rysiek z "Klanu" ma niesamowicie piękną żonę, która jest aktorką. Początki ich znajomości nie były sielanką
  4. Mężczyźni wskazali cechy idealnej żony. Niewiele kobiet sprosta im wszystkim, najlepsze zostawili na koniec

Źródło: Gazeta PL

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News