Najgłośniejsze polskie nazwiska zamieszane w pedofilię

Pedofilia
Wikimedia Commons
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Pedofilia w Polsce była tematem tabu, ale od jakiegoś czasu, a zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach związanych z filmem braci Sekielskich, coraz częściej mówi się o kwestiach związanych z molestowaniem nieletnich. To zaburzenie seksualne jest wynaturzeniem, które według wielu powinno być karane śmiercią. Ofiary pedofilii są bardzo często napiętnowane przez resztę życia, przez co nie potrafią normalnie funkcjonować i stworzyć prawidłowej relacji z inną osobą. W Polsce jest kilka osób znanych z nagłówków mediów, które są w jakiś sposób powiązane z pedofilią. Przedstawiamy kilka głośnych nazwisk.

Pedofilia to zaburzenie, które powoduje, że dorosły człowiek odczuwa pobudzenie seksualne względem dziecka. Jest to powszechnie potępiane i karane przestępstwo. Według wielu pedofile powinni być karani najsurowszą możliwą karą. W świetle ostatnich wydarzeń, które w polskich mediach spowodowały burze, kwestia pedofilii przestała być tematem tabu. Przyczynił się do tego ostatni głośny film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który opowiada m.in. o zbrodniach pedofilii w polskim Kościele katolickim.

Pedofilia to problem, który dotyka ludzi na całym świecie. Temat ten pojawia się w mediach, ale jest traktowany jako drastyczny, a przez to powszechnie rozumiany jako tabu. Wykorzystywanie małoletnich ma miejsce w każdym środowisku, niezależnie od zawodu, pozycji, czy sytuacji finansowej. Jako szczególny i najgorszy przejaw pedofilii podaje się Kościół i osoby duchowne. Głośnych spraw, w które zamieszany jest kler, było mnóstwo. W ponad 20 krajach na całym świecie, setki, a nawet tysiące ofiar pedofilii przyznaje, że było molestowane przez osobę duchowną. W związku z pedofilami w Kościele katolickim oskarżano m.in. Jana Pawła II za wspieranie ich. Papież Franciszek podał oficjalne dane, które wskazują na to, że władze Kościoła katolickiego wiedziały o 2% duchownych, którzy molestowali nieletnich.

W Polsce pedofilia również stanowi duży problem, a historie ofiar poruszają każdego, kto tylko o nich usłyszy. W mediach huczy od filmów dokumentalnych, które poruszają temat pedofilii w naszym kraju. Pojawia się w nich wiele znanych nazwisk, które były zamieszane w różne przestępstwa. Przedstawiamy kilka z nich.

Kliknij "Następna strona"

Następna strona