Paznokcie hybrydowe mogą Ci zniszczyć dłonie! Oto, jak tego uniknąć

paznokcie hybrydowe
Pixabay.com
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Paznokcie hybrydowe są jednym z najmodniejszych rodzajów manicure. Okazuje się, że są niezwykle szkodliwe dla zdrowia i wyglądu dłoni. Przedstawiamy kilka porad, jak uniknąć niebezpieczeństwa oraz co grozi Twoim dłoniom.

Paznokcie hybrydowe zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim trwałości. Nawet po dwóch tygodniach od wykonania manicure, wygląda to świeżo, ładnie i starannie. Ponadto paznokcie wykonane tą metodą nie odpryskują. Zwykły lakier utrzymuje się maksymalnie od 2 do 4 dni, podczas gdy hybrydowy może przetrwać nawet do 3 - 4 tygodni od wykonania. 

Aby wykonać paznokcie hybrydowe, trzeba koniecznie posiadać profesjonalny sprzęt, odpowiednią wiedzę i produkty. Wszystkie trzy aspekty są równie ważne i przy pominięciu choćby jednego z nich, manicure może być nieudany. W rezultacie lakier odchodzi od paznokcia kilka dni po ich pomalowaniu.

Jak odpowiednio wykonać taki zabieg? Przede wszystkim należy dobrze przygotować płytę. Bardzo ważne jest odtłuszczenie specjalnym primerem przed nałożeniem bazy oraz wycięcie skórek. Należy również zmatowić paznokieć, ale też nie przesadnie, ponieważ może to je osłabić, a nawet wywołać spore problemy. Po nałożeniu bazy na zmatowioną płytkę należy ją utwardzić w lampie UV lub LED. Później można już nałożyć lakier hybrydowy, ale warto pamiętać, że nie może być to zbyt gruba warstwa. Każdą z nich trzeba również utwardzić za pomocą lampy. Ostatecznie końcową czynnością jest top coat. Ten produkt też wymaga naświetlenia lampą. Prawidłowo wykonany manicure nie będzie miał wielu skutków ubocznych. Natomiast nie jest to powodem do zbyt dużego entuzjazmu dlatego, że bardzo łatwo popełnić błąd. Na rynku kosmetycznym ciągle pojawiają się samozwańcze kosmetyczki, które nie dbają o podstawowe zasady i niszczą klientkom paznokcie i dłonie. 

Jakiś czas temu głośno też było o rakotwórczym działaniu lampy UV i fotostarzeniu się skóry dłoni, spowodowane promieniowaniem z żarówek. To bardzo zniechęciło wiele kobiet do wykonywania manicure hybrydowego. Wygląda na to, że to nie koniec zagrożeń ze strony tej metody. Specjalnie dla Was razem z redakcją Pikio przygotowaliśmy porady i nakreśliliśmy niebezpieczeństwa, jakie mogą grozić zwolenniczkom paznokci hybrydowych.

Kliknij "Następna strona". 

Następna strona