Paznokcie hybrydowe mogą Ci poważnie zaszkodzić! Przestrzegamy i radzimy

Autor Weronika Szatkowska - 1 Marca 2019

Paznokcie hybrydowe są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które marzą o zadbanych i estetycznych dłoniach. Jest to w jakiś sposób ich wizytówką, dlatego wiele z nich decyduje się właśnie na manicure tego typu. Okazuje się, może to być niezwykle szkodliwe rozwiązanie zarówno dla samych dłoni, jak i w ogóle dla naszego zdrowia.

Czym się wyróżnia i jakie ma zalety? Przede wszystkim jest trwały. Dobrze wykonany utrzymuje się nawet do 3 tygodni bez odprysków, pęknięć i zapowietrzeń, podczas gdy zwykły lakier utrzymuje się na paznokciach maksymalnie kilka dni. Czas schnięcia zwykłego lakieru też jest znacznie dłuższy. Przy stosowaniu lakierów hybrydowych, używa się lampy LED lub UV do utwardzenia.

Aby wykonać paznokcie hybrydowe, należy przygotować odpowiednio płytkę. Na początku usuwa się stary lakier, odtłuszcza się ją specjalnym kwasem lub tzw. cleanerem, by później ją zmatowić odpowiednim blokiem stworzonym właśnie do tego celu. Dodatkowo wycina się wszelkie skórki znajdujące się w obrębie paznokcia. Są to czynności konieczne, aby lakier się nie zapowietrzył i nie odszedł od płytki po kilku dniach. Na tak przygotowane paznokcie nakłada się bazę, którą później się utwardza. Następnie maksymalnie dwie warstwy lakieru (ważne, aby był dobrej jakości i dobrze napigmentowany).

Po każdym nałożeniu produktu należy go utwardzić właśnie w lampie UV lub LED. Zbyt duża ilość lakieru również może spowodować nietrwały efekt. Etapem końcowym jest top coat. Jest to przezroczysta warstwa scalająca poprzednie i nadająca zazwyczaj połysk (chyba że top coat jest matowy). Po utwardzeniu należy przetrzeć paznokcie cleanerem i gotowe. Bardzo ważne jest zdezynfekowanie wszystkich narzędzi przed wykonywaniem takiego zabiegu.

Jak już wspomnieliśmy, paznokcie hybrydowe mają znaczną przewagę nad tradycyjnymi. Utrzymują się od 3 do 4 tygodni, co jest niesamowite w porównaniu z klasycznym lakierem do paznokci, który zwykle źle wygląda już po 4 dniach. Innym atutem jest to, że w lampie UV wysychają natychmiast, bez rozmazywania i bez odpryskiwania.

Paznokcie hybrydowe pozwalają na eksperymentowanie z fantastycznymi wzorami, ponieważ są łatwiejsze w obróbce. Przy pomocy normalnego lakieru do paznokci nie można ich uzyskać. Żel wygląda świeżo cały czas na paznokciach i jest najbardziej zbliżoną opcją do naturalnie wyglądających paznokci, nawet jeśli chcesz mieć francuski manicure.

Jednak istnieje też wiele wad, o których nie mówi się często. Paznokcie mogą być nieco bardziej wrażliwe po zabiegu, ponieważ są zmatowione, aby usunąć ich naturalny połysk, dzięki czemu lakier lepiej do nich przylega. Z czasem paznokcie mogą stać się cieńsze. Usunięcie ich jest dość szkodliwe, ponieważ trzeba je zamoczyć w czystym acetonie, który bardzo mocno wysusza palce.

Ostatnie doniesienia naukowców też budzą wiele wątpliwości. Stosowanie lampy UV do utwardzania lakieru hybrydowego może powodować raka skóry. Zarejestrowano nawet pierwsze przypadki, wskazujące na szkodliwość tego typu zabiegów. Oto, co powinnaś wiedzieć, zanim wybierzesz się do kosmetyczki.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News