Paznokcie hybrydowe a żelowe. Kolosalne różnice są zaskakujące

Autor Andżelika Wróblewska - 16 Kwietnia 2019

Paznokcie hybrydowe to jedna z metod manicure, nieco inna od paznokci żelowych. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, różnice między nimi są jednak kolosalne. Hybryda jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych metod manicure. Żele, choć mniej popularne, również cieszą się sporym zainteresowaniem. Przedstawiamy Wam obydwa sposoby, nakreślając ich specyfikę.

Dobór odpowiedniej metody stylizacji paznokci to kwestia indywidualna każdej kobiety. To jaką dobierze nam kosmetyczka, zależy od wielu czynników. Stan i kondycja naszej naturalnej płytki ma decydujący wpływ na to, z jakimi paznokciami wyjdziemy z salonu kosmetycznego. Ważne, żebyśmy trafiły w dobre ręce wykwalifikowanej osoby.

Moda na paznokcie hybrydowe bądź żelowe od wielu lat nie mija. Kiedyś kobiety często decydowały się na przedłużenie swojej płytki sztucznymi paznokciami, czyli tzw. tipsami. Dziś już rzadko kto podejmuje się takiego zabiegu. Malowanie paznokci żelem czy hybrydą pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu, długości i wzoru. Utrzymuje się do 2-3 tygodni, co zapewnia duży komfort w codziennym życiu.

Paznokcie poddawane obu tym zabiegom tracą na swojej kondycji. Po zdjęciu obu specyfików nasza płytka staje się krucha i łamliwa. Może to sprawiać sporo problemów, a także bólu. Te osoby, które decydują się na wykonanie takiego rodzaju stylizacji, bardzo często wykonują jeden zabieg za drugim. Bez nałożonego lakieru hybrydowego, czy żelu ich paznokcie łamią się i utrudniają wykonywanie codziennych czynności.

Paznokcie hybrydowe jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w domu, zestawy startowe nie są drogie, a ich aplikacja nie wymaga dużych umiejętności. Decydując się na samodzielne wykonanie manicure żelami, potrzebujemy nieco więcej doświadczenia i wiedzy. Przy tym sposobie upiększania paznokci nie trudno, by coś poszło nie tak. Jeśli wykonujemy tego rodzaju zabieg, nie mając o tym żadnego pojęcia, możemy sobie poważnie zaszkodzić.

Jakie są różnice pomiędzy żelami a hybrydą? Okazuje się, że pomimo podobnego efektu to tak naprawdę dwie zupełnie różniące się od siebie metody. Razem z redakcją Pikio znaleźliśmy te najważniejsze, które mogą Was zszokować.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News