Paznokcie hybrydowe powodują nowotwór? Oto wstrząsające informacje, które powinnaś znać zanim się na nie zdecydujesz

paznokcie hybrydowe
Pixabay.com
Wstecz

1 z 9

Dalej

Paznokcie hybrydowe są uwielbiane przez miliony kobiet na całym świecie. Niektóre nie wyobrażają sobie życia bez tej popularnej metody. Polega ona na utwardzaniu lakieru pod lampą UV. Okazuje się, że może też nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Przedstawiamy dowody na to, że paznokcie hybrydowe mogą powodować nowotwór.

Paznokcie hybrydowe są najpopularniejszą metodą pielęgnacji dłoni. Pokochały ją miliony kobiet na całym świecie w różnym wieku. Paznokcie zrobione metodą hybrydową to niezwykła wygoda, która pomaga zaoszczędzić czas i utrzymuje się aż do 2-3 tygodni od wykonania takiego zabiegu. Ponadto lakier hybrydowy nie odpryskuje tak jak klasyczny lakier po 2-3 dniach.
Zadbane dłonie i piękne paznokcie są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak wiele z nich decyduje się na wykonanie takiego rodzaju zabiegu. Paznokcie hybrydowe pozwalają zaoszczędzić dużo czasu. Warto się jednak zastanowić czy promieniowanie lampy UV jest zdrowe dla skóry naszych dłoni.

Niejednokrotnie w sieci pojawiały się liczne doniesienia nt. działania lampy UV, jak i samych lakierów hybrydowych. Odkrycia i badania naukowców budzą grozę wśród zwolenniczek manicure hybrydowego. Używane do utwardzania lakieru lampy mają działanie podobne do promieniowania słonecznego. Zatem jeśli latem używamy filtrów, które mają zapobiec poparzeniom skóry, dlaczego narażamy dobrowolnie nasze dłonie na tak silne promieniowanie?

Ultrafiolet przyczynia się nie tylko do przedwczesnego starzenia skóry, ale również do rozwoju nowotworów. Najbardziej zagrożone mogą być kobiety, które często poddają się zabiegom upiększającym dłonie. Już w 2009 roku odnotowano przypadki, w których zdiagnozowano raka skóry na rękach, Udowodniono, że utworzył się pod wpływem korzystania z lamp UV. 

Według Anny Bender, dermatologa z Johns Hopkins University, sztuczne promieniowanie UV zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry i jest odpowiedzialne za proces przedwczesnego starzenia się skóry. Uważa ona, że kobiety muszą używać kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, które niwelują szkodliwe promieniowanie. Razem z redakcją Pikio dotarliśmy do informacji wskazujących jednoznacznie, że paznokcie hybrydowe powodują nowotwór. Oto dowody. 

Kliknij "Następna strona".

Następna strona