Paznokcie hybrydowe mogą Ci poważnie zaszkodzić! Przestrzegamy i radzimy

Paznokcie hybrydowe
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Paznokcie hybrydowe są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które marzą o zadbanych i estetycznych dłoniach, które są wizytówką każdego. Wiele pań decyduje się właśnie na manicure tego typu. Okazuje się, że może to być niezwykle szkodliwe rozwiązanie zarówno dla samych dłoni, jak i w ogóle dla naszego zdrowia. Przedstawiamy, na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tego typu zabiegu

Paznokcie hybrydowe mają znaczną przewagę nad tradycyjnymi. Utrzymują się od 3 do 4 tygodni, co jest niesamowite w porównaniu z klasycznym lakierem do paznokci, który zwykle źle wygląda już po 4 dniach. Innym atutem jest to, że w lampie UV wysychają natychmiast, bez rozmazywania i bez odpryskiwania. Pozwalają na eksperymentowanie z fantastycznymi wzorami, ponieważ są łatwiejsze w obróbce. Przy pomocy normalnego lakieru do paznokci nie można ich uzyskać. Żel wygląda świeżo na paznokciach i jest najbardziej zbliżoną opcją do naturalnego wyglądu.

Jednak istnieje też wiele wad, o których nie mówi się głośno. Paznokcie mogą być nieco bardziej wrażliwe po zabiegu, ponieważ są zmatowione. Robi się to w celu usunięcia ich naturalnego połysku, dzięki czemu lakier lepiej do nich przylega. Z czasem paznokcie mogą stać się cieńsze. Usunięcie ich jest dość szkodliwe, ponieważ trzeba je zamoczyć w czystym acetonie, który bardzo mocno wysusza palce.

Ostatnie doniesienia naukowców też budzą wiele wątpliwości. Stosowanie lampy UV do utwardzania lakieru hybrydowego może powodować raka skóry. Zarejestrowano nawet pierwsze przypadki, wskazujące na szkodliwość tego typu zabiegów.

Przedstawiamy, co należy wiedzieć przed wybraniem się na wizytę do kosmetyczki. 

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona