Wyhodowała najdłuższe paznokcie świata, wygląd poraża. Nagły koszmarny wypadek zmienił wszystko (zdjęcia)

Paznokcie, porażająca długość
youtube/Guinness World Records/
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Zadziwiająca pasja

Paznokcie to zdecydowanie jeden ze słabszych punktów milionów kobiet. Panie nieustannie dbają o swój manicure, niekiedy wydając na niego prawdziwą fortunę. Odżywki, żel, hybryda i niezbędne akcesoria - to wszystko kosztuje, ale w końcu czego się nie robi w dbałości o, jakby nie patrzeć, swój wizerunek.

O ile zdobienie paznokci to coś, co bez wątpienia łączy kobiety, jest również rzecz, która może je dzielić, a chodzi o ich długość. Jedne z nich to zagorzałe fanki krótkich, naturalnych paznokci, natomiast inne wolą długie, często wypiłowane w szpic i do tego kolorowe, by jeszcze bardziej rzucały się w oczy. Za gustami ciężko nadążyć, jednak jedno jest pewne: chyba żadna z miłośniczek "szponów" nie zdawała sobie sprawy z tego, że istnieje możliwość zapuszczenia ich aż tak długich. 

75-letnia Lee Redmond ze Stanów Zjednoczonych może pochwalić się niebywałą pasją. Jej największe hobby to paznokcie, jednak objawia się ono nieco inaczej niż w większości przypadków. Kobieta należy do zwolenniczek długich paznokci i zapisała się nawet w Księdze Rekordów Guinessa.

Amerykanka 30 lat dbała o swój manicure, wydając prawdziwą fortunę na kosmetyki wzmacniające płytkę. Miłość do paznokci okazała się na tyle silna, że Lee przez ten cały czas nie pozwoliła, by choć jeden z nich się złamał, co finalnie zapewniło jej długość aż 86 cm. Lata praktyki nie tylko sprawiły, że kobieta nie wyobrażała sobie życia bez swoich "szponów", ale również, że zupełnie nie przeszkadzały jej w życiu codziennym. 75-latka opracowała doskonałe metody w wykonywaniu prac życia codziennego, dzięki czemu mierząca blisko metr płytka paznokcia nie była dla niej utrapieniem. 

Redmond z dumą chwaliła się swoim osiągnięciem i uważała nawet, że tak długie paznokcie zapewniają jej bezpieczeństwo. Twierdziła bowiem, że żaden bandyta nie odważy się jej zaatakować, gdy jeszcze z odległości kilku metrów zauważy jej "broń". Lee była spokojna o swoje paznokcie wiedząc, że odpowiednio o nie dba, jednak nie była w stanie przewidzieć, że wydarzy się coś, co tak znacząco wpłynie na jej los. 

Kobieta brała udział w wypadku samochodowym i o ile ona wyszła z niego cało, tak wszystkie jej paznokcie się złamały. Zdradziła, że gdy usłyszała ten przerażający dźwięk, od razu się rozpłakała i na kilka najbliższych tygodni straciła sens życia. Czuła się nieswojo, a złamane paznokcie postanowiła przechowywać w torbie. Na szczęście nadszedł w końcu moment, gdy jej życie znowu nabrało barw, a Lee postanowiła znów zapuszczać "szpony". Ma nadzieję, że szybko uda jej się pobić własny rekord. 

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć najdłuższe paznokcie na świecie. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po 15 latach rodzina porzuciła go w schronisku i zabrała stamtąd młodszego psa. Nagrali reakcję porzuconego zwierzaka, rozdziera serce
  2. Zgwałcili ją ponad 400 razy w 40 dni. Wypalili gałki oczne, wymyślili tortury jakich nie pokazują nawet w horrorach
  3. Miesiącami dokumentował swoją przemianę z mężczyzny w kobietę. Ostatnie zdjęcie robi piorunujące wrażenie
  4. Mężczyzna na swoim łóżku znalazł 2 dziwaczne stworzonka. Nigdy by nie pomyślał, jakie zwierzę z tego wyrośnie, powalające zdjęcia  
     

Następna strona