Obgryzasz paznokcie? Dzięki tym 5 sprytnym sposobem przestaniesz natychmiast, a Twoje dłonie będą piękne jak nigdy przedtem

Paznokcie
Pixabay
Wstecz

1 z 7

Dalej

Paznokcie to wizytówka każdego człowieka. To, jak prezentują się dłonie, jest niesamowicie istotne. Niektórzy od lat borykają się z tym problemem i mimo tego, że jest uciążliwy, to nie potrafią przestać tego robić. Razem z redakcją przedstawiamy 5 sposobów, dzięki którym możesz pożegnać się z tym nałogiem raz na zawsze.

Paznokcie są bardzo ważne. Każdy zwraca uwagę na czyjeś dłonie, czy to w sklepie, kiedy wyciągamy kasjerce pieniądze, by zapłacić za zakupy, czy podczas jedzenia, gdy używamy sztućców, a nasze paznokcie rzucają się w oczy. Dlatego należy pamiętać, by dbać o nie, jak tylko potrafimy. Niektórzy borykają się z problemem obgryzania ich już od dłuższego czasu i mimo, że doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to niesamowicie nieatrakcyjne, to nie potrafią tego zakończyć. Warto zaznaczyć, że ten nawyk może prowadzić nie tylko do negatywnych skutków pod względem estetyki, ale również wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie.

Podstawą rozwiązania niemal każdego problemu, jest zidentyfikowanie jego przyczyn. Warto się więc zastanowić, skąd mogła się wziąć tendencja do obgryzania paznokci. Źródła problemu możesz doszukiwać się nie gdzie indziej jak w swojej psychice. Na ogół nieświadome obgryzanie paznokci spowodowane jest stresem. W ten sposób organizm próbuje poradzić sobie z jego nadmiarem. Taki odruch występuje raczej sporadycznie, tylko w wyniku dużego napięcia. Inaczej jest w przypadku osób, które cierpią na nerwicę i zaburzenia kompulsywno-obsesyjne. W takim przypadku obgryzanie paznokci staje się notoryczne, a w ekstremalnych przypadkach może dojść nawet do celowego okaleczania dłoni. Zaburzenie takie fachowo nazywamy onychofagią.

Przedstawiamy 5 sposobów, które pomogą Ci raz na zawsze zerwać z okropnym nałogiem, jakim jest obgryzanie paznokci.

Kliknij "Następna Strona" żeby je poznać.

 

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dręczą Cię niepokojące i dziwne sny? Mogą oznaczać poważny problem, na 9 symboli trzeba szczególnie uważać

2. 8 dziecinnie prostych przepisów na dania z ziemniaków, które rozpieszczą każde podniebienie. Pokochasz każdy z nich

3. Pierwsze pięcioraczki na świecie nie miały lekko. Ich życie przypominało horror, w głowie się nie mieści przez co musiały przejść


 

Następna strona