Niewiarygodne. Tak wygląda grób Pawła Adamowicza dokładnie rok po jego śmierci, łzy same napływają do oczu

Paweł Adamowicz, grób
.
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Zginął rok temu. Jak dziś wygląda grób Pawła Adamowicz?

Paweł Adamowicz odszedł zbyt wcześnie, a co gorsza w tragicznych okolicznościach. Jego śmierć do dziś budzi wiele emocji, czemu jednak nietrudno się dziwić, bo od koszmarnego zamachu minął zaledwie rok. Choć związanych z nim wspomnień nie brakuje, mało kto wie, jak dziś wygląda jego grób. 

Paweł Adamowicz zginął dokładnie rok temu, po zamachu w czasie 27 finału WOŚP. Na oczach milionów widzów, tuż przed kulminacyjnym momentem, czyli tzw. Światełkiem do Nieba, na scenę, gdzie stał ówczesny prezydent Gdańska, niespodziewanie wtargnął mężczyzna, który bez zawahania zadał Adamowiczowi kilka ciosów nożem. Wokół zapanowała panika, a zgromadzeni nie mieli pojęcia co się dzieje. 

Sprawcę unieruchomiono i natychmiast rozpoczęto walkę o życie Adamowicza. Po wstępnej reanimacji przetransportowano go do szpitala, gdzie niestety zmarł następnego dnia. Polacy, ale przede wszystkim jego rodzina, przeżyli chwile pełne grozy i nadziei, że nie ziści się najczarniejszy scenariusz. 

Po przekazaniu wstrząsających informacji cały kraj skupił swój wzrok na pogrążonej w żałobie wdowie Magdalenie Adamowicz, która regularnie zaczęła mówić o stracie ukochanego, nie kryjąc przy tym swoich łez. Ciało Adamowicza złożono 19 stycznia 2019 do grobu w Bazylice Mariackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku. 

Dokładnie 14 stycznia mija rok od tej tragicznej chwili i choć Polacy często wspominają ówczesnego prezydenta Gdańska, niewielu wie, jak dziś wygląda jego grób, a widok sprawia, że łzy same wręcz napływają do oczu. Nadal trudno jest uwierzyć, że Pawła nie ma wśród nas. 

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć rozrywające serce zdjęcia grobu Pawła Adamowicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzina przywiązała psa do zlewu i się wyprowadziła. Powód nie mieści się w głowie
  2. Waży ponad 300 kg i chce nadal tyć, jest zachwycona swoim ciałem. Pokazała uwodzicielskie zdjęcia, tylko dla odważnych ludzi
  3. Krystyna Loska w młodości zachwycała urodą. Niewiarygodne, jak wygląda teraz

Następna strona