Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

Paweł Adamowicz
. @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Paweł Adamowicz odszedł na początku roku, a jego śmierć niewątpliwie wstrząsnęła całą Polską. Nie ulega jednak wątpliwości, że jego zabójstwo jeszcze na długo pozostanie w pamięci wszystkich Polaków. Mieszkańcy Gdańska i innych regionów naszego kraju wciąż odwiedzają miejsce jego pochówku. Zdjęcia z dzisiejszego dnia Wszystkich Świętych są bardzo smutne.

Paweł Adamowicz był człowiekiem, który zaskarbił sobie sympatię i zaufanie mieszkańców Gdańska. Jego wielka miłość do miasta została zauważona i zaowocowała ogromnym i nieustającym rozwojem metropolii. Na początku tego roku został brutalnie zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w momencie, kiedy nastąpiło odpalenie tradycyjnego światełka do nieba.

To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło wszystkimi Polakami, którzy łączyli się w bólu z rodziną pogrążoną w żałobie. Na jego pogrzebie zgromadziło się tysiące mieszkańców miasta. Cała uroczystość transmitowana była przez wszystkie największe media. Miejscem jego pochówku jest Bazylika Mariacka, a konkretnie kaplica św. Marcina. Był to dopiero czwarty pochówek w tym miejscu od czasów zakończenia II wojny światowej. Jego zwłoki zostały skremowane, a urna spoczęła wśród innych zasłużonych osób nie tylko dla Gdańska, ale i dla Polski.

Miejsce, w którym spoczął, jest regularnie odwiedzane przez jego najbliższych, ale wywołuje również ogromny smutek i wiele bólu. Zdjęcia, które pokazują, jak wyglądało to miejsce w dniu Wszystkich Świętych, są niesamowicie smutne.

Kliknij "Następna Strona" żeby zobaczyć zdjęcia grobu Pawła Adamowicza, które zostały wykonane dzisiaj, w dniu Wszystkich Świętych.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widok grobu Anny Przybylskiej w Święto Zmarłych odbiera mowę. Niebywałe
  2. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech

Następna strona